To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Świąteczne pozdrowienia z Pławnej

Rys. Darek Sulik

Oto niespełna połowa z blisko dziewięćdziesięciu pięknych prac, będących owocem tegoroczne edycji mikołajkowego konkursu plastycznego dla dzieci w Pławnej oragnizowanego przez znanego artystę Dariusza Milińskiego i jego bliskich we współpracy z miejscową szkołą podstawową.

Tym razem tematem rozwijającej wyobraźnię, twórczej zabawy była „Świąteczna pocztówka”. I młodzi autorzy znakomicie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Powstało mnóstwo wspaniałych kart świątecznych w różnych formach, niektóre z bardzo osobistymi życzeniami dla najbliższych, sąsiadów, całego świata i nawet dla samego Świętego Mikołaja. Nic w tym dziwnego wszak konkurs jest częścią większej, wsperanej przez Nowiny Jeleniogórskie, wspaniałej, mikołajkowej akcji dobroczynnej, bez której Milińscy nie wyobrażają już sobie życia przedświątecznego czasu w Pławnej. Rozstrzygnięcie konkursu, w którym udział więły dzieciaki w wieku od 4 do 14 lat, miało miejsce tradycyjnie 6 grudnia, podczas Mikołajek w Grodzie Rycerskim w Pławnej. Wówczas uczestnicy imprezy - dzieciaki, ich rodzice i goście mogli obejrzeć wszystkie kilkadziesiąt prac, które wzięły udział w konkursie.

- Nie byliśmy w stanie wybrać kilku najlepszych, bo wszystkie były wspaniałe w warte nagrodzenia. Dlatego ostecznie nagrodziliśmy... wszystkich uczestników konkursu, a żeby dochowac konkursowej tradycji głównymi nagrodami jurorzy uhonorowali prace 24 uczniów, po trzech z każdej, szkolnej klasy – wyjaśnia Marzena Milińska, żona Darka Milińskiego, która jest dobrym duchem i jednocześnie głową sztabu oragnizacyjnego wydarzenia. - Nie wiem, który raz ronimy już te mikołajki i konkurs. Nie liczymy lat. W Pławnej zamieszkaliśmy prawie 30 lat temu i zaraz w następnym roku robiliśmy artystyczne mikołajki. Pomysł na świąteczne konkursy plastyczne dla dzieci wykiełkował natychmiast, dlatego te dwa przedsiewzięcia, dzięki którym dzieciaki i my wszyscy tutaj dokoła możemy poczuć ducha prawdziwych świąt, są nierozerwalne i tworzą całość. Wszyscy mam z tego mnóstwo satysfakcji i radości.

I w tym roku mnóstwo pięknych, świątecznych pozdrowień z Plawnej - narysowanych, namalowanych, wylepionych, wyklejonych i poskładanych przez dzieciaki. Brawo autorzy!

Kilka wybranych prac publikujemy w świąteczno-nowerocznym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 24 grudnia 2019 r. Konkursową praca Amelii Didyk z piątej klasy zdobi natomiast nasze świąteczne życzenia umieszone na okładce aktualnego numeru naszego tygodnika oraz w publikacji do której odnośnik znajduje się poniżej.  

01 Magdalena Babicz 1 klasa.jpg
02 Małgorzata Babicz 4 klasa.jpg
03 Juluś Kędzierski 6 lat.jpg
04A Magdalena Ławruk 2 klasa.jpg
04B Magdalena Ławruk 2 klasa.jpg
05A Anna Derowske 2 klasa.jpg
05B Anna Derowske 2 klasa.jpg
06A Lila Wróblewska 2 klasa.jpg
06B Lila Wróblewska 2 klasa.jpg
07A Maria Świetlicka 5 klasa.jpg
07B Maria Świetlicka 5 klasa.jpg
08A Amelia Sulima 5 klasa.jpg
08B Amelia Sulima 5 klasa.jpg
09 Amelia Didyk 5 klasa.jpg
10 Amelia Szostak 0 klasa.jpg
11 Cyprian Golont.jpg
12 Miłosz Sławiński 0 klasa.jpg
13 Przemysław Sławiński 3 klasa.jpg
14 Bartek Kulig 1 klasa.jpg
15 Zuzia Wolska 5 klasa.jpg
16 Zuzia Milińska 5 klasa.jpg
17 Marcel Sawa 4 klasa.jpg
18 Dawid Hetel.jpg
19 Jakub Kruczkowski 1 klasa.jpg
20 Łukasz Szmajło 6 klasa.jpg
21 Lena Szmajło 6 klasa.jpg
22 Dominika Kaczmarek 3 klasa.jpg
23 Miłan Kędzierski 4 lata.jpg
24 Ignas Hartel 3 klasa.jpg
25 Claudia Bunikowska 5 klasa.jpg
26  Przemek Chojnacki 6 klasa.jpg
27 Patryk Kaczmarek 1 klasa.jpg
28 Daria Oslak 0 klasa.jpg
29 Beata Grochowska.jpg
30 Agata Grochowska 4 klasa.jpg
31 Marysia Pełka 5 lat.jpg
32 Natalia Miter 6 klasa.jpg
33 Magda Afonów.jpg
34 Darek Sulik.jpg
35 Nikola Cymon 7 klasa.jpg