Sudety wygrywają z outsiderem

Koszykarze Sudetów Jelenia Góra wygrali na wyjeździe z ostatnią drużyną rozgrywek 1. ligi Resovią Rzeszów 75:65.

W hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się ostatnia drużyna tabeli i beniaminek ligi. Nie trudno było wskazać w tym pojedynku faworyta, gdyż Resovia w dwóch ostatnich spotkaniach rzucała tylko średnio 36 punktów w meczu. Jeleniogórzanom przysporzyła jednak więcej kłopotów niż się spodziewano.

Początek spotkania to dobra gra w ataku podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza, dzięki czemu Sudety szybko odskoczyły rywalom. W połączeniu z dobrą defensywą, szczególnie w strefie podkoszowej, zaskutkowało to wygraną pierwszą kwartą 19:13. W drugiej ćwiartce ku zaskoczeniu naszych zawodników, rzeszowianie stawiali większy opór. Mimo, że Sudety osiągnęły w pewnym momencie ponad dziesięciopunktową przewagę to jednak gospodarze szybko zniwelowali straty i drugą kwartę przegrali tylko jednym punktem.

Druga część spotkania to spokojne utrzymywanie przewagi przed naszych zawodników. Jeleniogórzanie nie pozwalali zbliżyć się zawodnikom Resovii na mniej niż siedem punktów. Do takiej sytuacji nie doprowadzał głównie Rafał Niesobski, który rozegrał bardzo dobre spotkanie w ataku, zdobywając w całym meczu aż 20 punktów. Podobnie przebiegała ostatnia kwarta spotkania. Tak jak trzy poprzednie, ją także wygrali zawodnicy Taraszkiewicza, dzięki czemu mogli świętować ostateczny sukces, pokonując rzeszowian 75:65.

Resovia Rzeszów - Sudety Jelenia Góra 65:75 (13:19, 17:18, 18:20, 17:18)

Sudety: R. Niesobski 20, Czech 16, Tarasewicz 10, Grygiel 7, Matczak 6, Wojdyła 6, Ł. Niesobski 5, Samiec 3, Wilusz 2 oraz Jankowiak.