Sudety przegrały po horrorze

Jeszcze na pół minuty pierwszego meczu AZS Katowice – Sudety Jelenia Góra był remis. Niestety, w końcówce więcej szczęścia mieli gospodarze i podopieczni Artura Czekańskiego wracają ze Śląska na tarczy.

W spotkaniu tym nie wystąpił Jakub Czech, który kilka dni temu rozwiązał kontrakt i wyjechał za granicę do pracy. Mecz był wyrównany a przez cały czas żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. W 33minucie Sudety prowadziły 54:53, ale później to gospodarze wyszli na prowadzenie 58:54. Nadzieję na dobry wynik dali Raczek (trafił z gry) i Minciel, który trafił dwa osobiste, zrobiło się po 58. Do końca pozostawało 30 sekund. Niestety, Grzegorzewski przeprowadził akcję 2+1 (61:58 dla AZS-u). Artur Czekański wziął czas. Na 3 sekundy przed końcem zza linii 6,75 m rzucał Łukasz Niesobski, ale nie trafił. W rywalizacji do 2 zwycięstw AZS Katowice prowadzi 1:0. Kolejny mecz w Jeleniej Górze.

AZS Katowice – Sudety Jelenia Góra 61:58 (14-17 15-14 17-11 15-16)

Punkty dla Sudetów zdobyli: Minciel 21, Wilusz 11, Raczek 9, Ł. Niesobski 7, kozak 6, Ostrowski 4.