To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spare Bricks i przeboje Pink Floyd

Spare Bricks i przeboje Pink Floyd

Koncert Spare Bricks – A Pink Floyd Tribute Band już w sobotę, 10 września, o godz. 19.00, w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury. 

Spare Bricks – A Pink Floyd Tribute Band Koncert Spare Bricks jest muzyczną podróżą w przeszłość przez klasyczne albumy Pink Floyd, takie jak: Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here czy The Wall. Każda z nich stała się kamieniem milowym w historii muzyki rockowej. Kto nie zna takich przebojów jak “Another Brick In The Wall”, “Money” czy “Wish You Were Here”? Przestrzenny, energetyczny, psychodeliczny i multimedialny występ Spare Bricks jest hołdem złożonym jednemu z najlepszych zespołów wszechczasów. Spare Bricks, jako pierwszy polski zespół dostał się do prestiżowego grona najlepszych coverbandów Pink Floyd, prowadzonego przez jeden z najbardziej znanych na świecie floydowskich portali internetowych pinkfloydz.com Muzycy koncertują z tym projektem od 2012 roku, grając na terenie całej Polski oraz zbierając entuzjastyczne recenzję swoich występów. Wyjątkowym wydarzeniem w historii zespołu był wspaniale przyjęty występ w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, gdzie scenografię tworzył dwumetrowy mur, a koncertowi towarzyszył występ chóru dziecięcego, teatru tańca Pryzmat i pokaz laserów. Ponad pół tysiąca biletów sprzedano w rekordowym czasie na długo przed koncertem. Spare Bricks jest zespołem wyjątkowym, ponieważ jest pierwszym na świecie coverbandem Pink Floyd z kobiecym wokalem, co sprawia, że utwory te zyskują świeżość i oryginalność, a także dbając o każdy szczegół wykonawczy zespół pozostawia pole dla autorskiej interpretacji. Koncertowi towarzyszą m.in. projekcje filmowe, wyjątkowa oprawa świetlna i scenografia oraz występy zaproszonych gości.

SPARE BRICKS to:
Agnieszka Szpargała – wokal, saksofon
Jacek Aumüller – bas, wokal
Paweł Wrocławski – gitary
Tomek Gadzina – klawisze
Michał Słupski – perkusja

Bilety 50 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

Komentarze (1)

Piękny koncert! Świetne efekty wizualne, światło, lasery no i oczywiście genialne wykonanie utworów Pink Floyd. Show dopracowane w każdym szczególe.