To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Secesja w Muzeum Karkonoskim – znakomita wystawa tylko do niedzieli

Secesja w Muzeum Karkonoskim – znakomita wystawa tylko do niedzieli

To ostatnia chwila, żeby obejrzeć znakomitą wystawę „Secesja i Jelenia Góra. Obraz miasta i epoki”, która znajduje się w Muzeum Karkonoskim. Czynna będzie tylko do 3 grudnia! Warto zobaczyć jak wyglądała Jelenia Góra na początku XX wieku.

Miasto pięknieje, kamienice, wille, budynki użyteczności publicznej odzyskują swój blask. Warto skonfrontować to, co robimy dzisiaj z myślą i wizją autorów i inwestorów tamtej epoki.

Wspaniała architektura, witraże, bogato wyposażone wnętrza potwierdzają, że Jelenia Góra na początku XX wieku była zasobnym miastem. Trwająca jeszcze wystawa prezentuje walory dzisiejszych ulic Wojska Polskiego, Jana Matejki, Ludwika Zamenhofa i innych, przypomina ówczesnych architektów i właścicieli firm budowlanych. To historia warta uwagi i może (wzorem Łodzi) z myślą o osobach, które kochają secesję warto pokazać jeleniogórską secesję na mapkach i w wydawnictwach prezentujących jeleniogórskie zabytki.
Muzeum Karkonoskie serdecznie zaprasza w niedzielę, 3 grudnia, w ostatni dzień wystawy , o godz. 11.00 na spotkanie z wybitnym znawcą secesji profesorem Pawłem Banasiem oraz na bezpłatne zwiedzanie wystawy z jej autorami – Dominikiem Kunyszem i Anną Jezierską. Będzie także możliwość nabycia publikacji towarzyszącej wystawie. 

 

 

03-12-2017-.jpg