Miasto pięknieje, kamienice, wille, budynki użyteczności publicznej odzyskują swój blask. Warto skonfrontować to, co robimy dzisiaj z myślą i wizją autorów i inwestorów tamtej epoki.
Wspaniała architektura, witraże, bogato wyposażone wnętrza potwierdzają, że Jelenia Góra na początku XX wieku była zasobnym miastem. Trwająca jeszcze wystawa prezentuje walory dzisiejszych ulic Wojska Polskiego, Jana Matejki, Ludwika Zamenhofa i innych, przypomina ówczesnych architektów i właścicieli firm budowlanych. To historia warta uwagi i może (wzorem Łodzi) z myślą o osobach, które kochają secesję warto pokazać jeleniogórską secesję na mapkach i w wydawnictwach prezentujących jeleniogórskie zabytki.
Muzeum Karkonoskie serdecznie zaprasza w niedzielę, 3 grudnia, w ostatni dzień wystawy , o godz. 11.00 na spotkanie z wybitnym znawcą secesji profesorem Pawłem Banasiem oraz na bezpłatne zwiedzanie wystawy z jej autorami – Dominikiem Kunyszem i Anną Jezierską. Będzie także możliwość nabycia publikacji towarzyszącej wystawie.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...