To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: O prawdziwym skarbie Karkonoszy i Gór Izerskich

Warto czytać: O prawdziwym skarbie Karkonoszy i Gór Izerskich

„Droga do Domu” to pierwsza Księga przygód wyjątkowo sprytnych wilków oraz mieszkańców siedemnastowiecznej Szklarskiej Poręby, wśród których nieco na uboczu żyje człowiek zwany przez sąsiadów Walonem.

Jest on potomkiem osnutych wieloma sekretami pierwszych, przybyłych w Karkonosze i Góry Izerskie kopaczy drogocennych minerałów. Splot wydarzeń sprawi, że osierocony za młodu dopiero teraz zaczyna rozumieć, jak miały się potoczyć jego losy i jaki życiowy cel wyznaczyli mu przodkowie. Powrót do przeszłości wprowadza go do świata tajemnic oraz legend, z których jedna wiąże się z ukrytym przez Walończyków skarbem.
Czy skarbiec naprawdę istnieje? Jakie sekrety kryje stara księga oraz co oznaczają dziwne symbole wyryte przez Walonów na drzewach i skałach?
Przekona się, a jego przygody osnute magią Ducha Gór i perypetie osiadłych nieopodal jego chaty wilków, których drapieżne zęby niekoniecznie muszą budzić u każdego strach, poprowadzą czytelnika wartką akcją do rozwiązania walońskiej zagadki.

Legendy i baśniowy klimat powieści kroczą za śladami historii autentycznych miejsc, do których można dotrzeć nawet dzisiaj.

Autor książki - Przemysław Żuchowski – urodził się i mieszka w Lesznie Wielkopolskim. Ukończył wyższe studia pielęgniarskie, obecnie pracuje w ratownictwie medycznym. Jego pasją są wędrówki po górach i jaskiniach, szczególnie w Karkonoszach i Górach Izerskich. Niestrudzony tropiciel tajemnic i sekretnych znaków walońskich. Kocha przyrodę, której ekspresję zatrzymuje w wolnych chwilach na fotografiach.

Uwaga! W środę, 9 września, o godz. 17.00, w Sali Konferencyjnej Szlaku Sztuki (dawna Informacja Turystyczna) w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie autorskie z Przemysławem Żuchowskim promujące jego „Drogę do Domu”.

Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze tej właśnie książki. Informacja o tym, jak można je zdobyć w "Nowinach Jeleniogórskich" z 8 września 2015.