To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sebastian Rutkowski zrobił furorę w Warszawie

Sebastian Rutkowski zrobił furorę w Warszawie

- Co tu mówić, 4 razy na tak – cieszy się Andrzej Rutkowski, tato 13-letniego Sebastiana. Chłopak zrobił furorę na castingu w Warszawie i podbił serca jurorów. Jest już niemal pewne, że dostanie się do polsatowskiego programu Must be the music.

- Jurorzy byli bardzo bardzo zadowoleni, wręcz wzruszeni po występie Sebastiana – powiedział Andrzej Rutkowski.
Sebastian zaśpiewał w czwartek w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Jurorzy są dobrze znani telewidzom, to Elżbieta Zapendowska, Kora, Wojciech Łozowski i Adam Sztaba. Jak przyjęli występ? Kora się popłakała. Powiedziała, że płacze tylko wtedy, gdy zwierzętom dzieje się krzywda, ale teraz nie może się powstrzymać. W. Łozowski i A. Sztaba wstali po występie młodego jeleniogórzanina. Wszyscy byli na tak.
- To było miłe – przyznaje Sebastian i nie ukrywa, że jest bardzo szczęśliwy.

Zaśpiewał oczywiście „Dziwny jest ten świat”. Przed występem były jednak małe perturbacje. Na dwa dni przed wyjazdem do Warszawy zadzwonili do niego organizatorzy i poprosili, by przygotował inną piosenkę, gdyż „Dziwny jest ten świat” jest mocno ograny. Zaproponowali mu „Jaskółkę”. - Zacząłem się uczyć tej piosenki – przyznaje chłopak. W dzień castingu powiedziano mu, żeby jednak zaśpiewał utwór Niemena, gdyż dzień wcześniej było już pięć "Jaskółek".

Sebastian występował w czwartek, tego dnia przesłuchano ok. 180 kandydatów, prawie połowa to zespoły. Razem z nim w Warszawie była jego nauczycielka muzyki Alicja Mazuro, która dba o rozwój wokalny nastolatka.

Czy już może być pewnym uczestnictwa w programie? - Tak do końca to sam nie wiem, na ponad 90 procent tak. Kazali czekać na telefon – powiedział. Przyznał, że w Warszawie miał tremę przez cały dzień, ale tuż przed występem już nie. No i że nie podda się na antenie. - Nie odpuszczę i będę walczył – mówi.

W pre castingach do Must be the music wzięło udział w sumie ok. 10 tys. wykonawców z całej Polski. Program będzie emitowany na antenie Polsatu przez 10 kolejnych sobót, premiera 5 marca (godz. 20.). W pierwszych odcinkach będą zapewne skróty z castingu, później uczestnicy wystąpią na żywo.

Komentarze (13)

Super powodzenia życzymy i trzymamy kciuki :) gratulujemy

Może zaśpiewa już inną piosenkę ?

Kochany dzieciak! Zdolny chłopak!

mam pytanko czy juz Sebastian dostał tel z niecierpliwościa czekamy na odpowiedz fajnie spiewa i chcemy aby wystąpił trzymamy kciuki za Sebe choć mieszkam w Lwówku to juz am tu fanów starszych o 13 lat

Powodzenia, trzymam kciuki i zazdroszczę głosu. ; )

Pozdrowienia z Częstochowy - powodzenia do końca :)

Pozdrowienia z Częstochowy - powodzenia do końca... :)

oj oj. Sebastian. nieźle. : p
a w szkole to taki cichy byłeś.
Gratuluję i pozdrawiam. : DD

Ko**** go ! ! < 3
Świetny głos i wgl. ;)

Oooo jesteś naj. naj. naj. lepszy ... masz świetny głos !!
POWODZENIA !!
na pewno wygrasz !!! :)

Młody jestes super trzymam kciuki Iwonicz :)

Jesteś spoko.