To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Schetyna popiera Zawiłę

Schetyna popiera Zawiłę

Bo, jak twierdzi, to najlepszy kandydat. Te słowa padły dziś podczas konwencji wyborczej komitetu urzędującego prezydenta „Razem Zmieniamy Jelenią Górę” w Teatrze Zdrojowym.

Minister spraw zagranicznych dodał, że życzyłby każdej partii, by mogła wystawić dwóch kandydatów na prezydenta. Tak odpowiedział na pytanie o rozłam w jeleniogórskiej PO, której kandydatem na prezydenta jest desygnowany przez Obywatelski Dolny Śląsk – Marek Obrębalski. G. Schetyna dodał, że ludzie Platformy popierają obu kandydatów, a mieszkańcy zdecydują, którego wybiorą.

Konwencję wyborczą komitetu M. Zawiły poprzedziła konwencja wyborcza powiatowych struktur PO. Ich szef – Jerzy Pokój powiedział, że w staraniach na rzecz regionu zawsze można było liczyć na wsparcie G. Schetyny.

Chwilę później w tej samej sali, z tymi samymi gośćmi odbyła się wspomniana konwencja komitetu M. Zawiły. Kandydat do reelekcji mówił, że Jelenia Góra i ościenne miejscowości nie mogą się bez siebie rozwijać, a w samej stolicy Kotliny Jeleniogórskiej jest jeszcze wiele do zrobienia. To, co dotychczas udało się osiągnąć zaprezentowano w materiale filmowym.

Poparcia M. Zawile udzielili także inni parlamentarzyści: poseł Zofia Czernow, senator Józef Pinior, czy sentor Jan Michalski.

Tymczasem szef sztaby wyborczego PO, Michał Jaros, powiadomił pełnomocnika wyborczego partii o bezprawnym – jego zdaniem – użyciu przez M. Zawiłę logo partii na własnym materiale wyborczym. Już jakiś czas temu w Jeleniej Górze pojawiły się ulotki M. Zawiły, na których widniał on na zdjęciu z Donaldem Tuskiem. Poza partyjnym logiem był tam napis, że to materiał wyborczy z 2010 roku.

- Marcin Zawiła przypomniał tylko, że cztery lata temu kandydował z ramienia PO i z poparciem premiera na prezydenta miasta, a ta ulotka zawierała podsumowanie jego kadencji. Materiał został wydrukowany na długo przed zarejestrowaniem komitetu wyborczego „Razem Zmieniamy Jelenią Górę” i z własnym pieniędzy M. Zawiły – dodaje Zbigniew Rzońca, szef sztabu wyborczego M. Zawiły.

IMG_7455.JPG
IMG_7460.JPG
IMG_7467.JPG
IMG_7502.JPG
IMG_7518.JPG
IMG_7534.JPG
IMG_7548.JPG
IMG_7559.JPG
IMG_7563.JPG
IMG_7581.JPG
IMG_7593.JPG
IMG_7609.JPG
IMG_7612.JPG
IMG_7615.JPG
IMG_7651.JPG
IMG_7656.JPG
IMG_7683.JPG
IMG_7700.JPG
IMG_7710.JPG

Komentarze (55)

Zawiła wygraj dla dobra Jeleniej Góry

a co on ma wygrać? Wycieczkę w nieznane. Przecież z Markiem Obrębalskim nie ma żadnych szans w wyborach

Rafał Mazur z Piechowic strasznie nerwowo przebiera nogami.

Chce wygrać na radnego powiatowego.
Chciał koniecznie dostać poparcie od ważnych ludzi.
Nie udało się, bo Mazur myśli tylko o sobie.

On nie pomaga ludziom.

Rafa Mazur z Piechowic zawiódł.

Nie dostanie głosów z mojej rodziny.

Zawiła zostaw nas dla dobra jelenij góry. Jak kochasz to miasto i mieszkańców odejdz w pokoju.sory z Pokojem

Zawiłę popiera Schetyna, Rychu i Żdzichu..... Szanowni Państwo, skończmy z popieraniem kolesiostwa i nieudacznictwa. Większość wpisów popierających Zawiłę na gym forum piszą trzęsący się ze strachu urzędnicy - nieudacznicy (ci wartościowi nie mają czego się bać).

Wybierzmy kogokolwiek innego!

Decydujący głos poparcia popłynie z ambony .
Schetyna jeszcze nie usadowił się we władzach ,przyjechał bo chce odbudować swoje wpływy ,tylko Jelenia w skali kraju się nie liczy ,pomimo że Zawiła był w Sejmie nikt Go nie pamięta.

Bój rozstrzygnie się pomiędzy biurokracją a resztą społeczeństwa .
Trzeba Zawiłe wysłać na rentę.

Jeszcze jedna sprawa ,ekipa Zawily odizolował się od okolicznych miast nie umieją współpracować ,są sami i pozostaną .

Bzdury piszesz właśnie Zawiła ma bardzo dobre relacje i jeśli ma powstać aglomeracja jeleniogórska to niestety ale tylko wtedy gdy zabiega o to Zośka Czernow i prezydentem JG jest Zawiła. A to akurat bardzo JG się opłaca.

Relacje moze i ma ale co takiego dokonał pan Zawiła jako prezydent?Fakty sa takie ze JG jest jednym z drozszych miast do życia.Obietnice z poprzednich wyborów niezrealizowane.Zatrudnienie w UM wzrosło.Załatwianie posad własnie dzieki relacją o których piszesz.Pani Czernow niewiele lepsza od niego .Trzeba umieć ze sceny zejsc

Zagłosuj-ta na Zawiłę, który na dzień dobry jest taki genialny że zafunduje podwyżkę do pensji jeszcze przed wykazaniem się. Ale oczywiście ta podwyżka nie dla nas, tylko dla najbardziej potrzebującego w naszym mieście. Bardzo dobry, charytatywnie z niego człowiek. Kto nie ma oliwy w głowie ten idzie zagłosować na Zawiłę....

Szkoda, że wewnętrzne rozgrywki w PO mają wpływ na nasze miasto. Przykro patrzeć, że jeleniogórscy politycy nie potrafią oddzielić się grubą kreską od tych partyjnych przepychanek na górze i wspólnie pracować dla dobra mieszkańców. Cóż - pozostaje nam mądrze wybrać. Obaj Panowie byli już prezydentami Jeleniej Góry - trzeba wybrać tego, który naszym zdaniem więcej dla miasta zrobił. Kto Waszym zdaniem więcej zrobił dla miasta? Ale szczerze mówiąc sami musimy dbać o nasze miasto - tworzyć małe biznesy, zatrudniać ludzi, zarabiać pieniądze i remontować nasze przeważnie sypiące się kamienice. Politycy tego nie zrobią - za bardzo są zajęci własnymi sprzeczkami.

Przyznam, że do tej pory miałem wątpliwości na kogo głosować. Teraz już wiem tylko Zawiła!

Only Zawiła!

Widać wyraźnie że tylko Zawiła. Ma poparcie Schetyny i jest poważnym facetem. Dość gierek Papajów w PO. Po wyborach dużo się zmieni w naszym PO, wreszcie polecą ci, co tylko knują. Zawiła wygra wybory w cuglach.

popiera complexa bo nie wie, że Grażyna daje jedno jewro. jako minister od zagranicy to jewro winień cenić szczególnie. głosujmy na Grażynę od jednego jewra!!!

Marcin Zawiła jest jedynym prawdziwym kandydatem !!!

Wolę Zawiłę niż tych wszystkich oszołomów którzy rozbili PO ale Grzegorz po wyborach to posprząta żegnaj Papaj Wrotniewski Miedziński Kroczak i chorągiewka Obrębalski

Był Obrębalski były inwestycje i pieniądze z unii. Jest Zawiła i mamy kompletny brak kontroli tych inwestycji i widmo odebrania środków unijnych(Termy, Stadion, Parki). Czy chcemy człowieka, który nie liczy się z naszymi pieniędzmi? Niech Schetyna zabierze Zawiłe do Warszawy!!!

Inwestycje jeleniogórskie /Termy, stadion, wszystkie parki/ mnóstwo zewnętrznych kontroli oceniło bardzo wysoko. Kolejne zakończone inwestycje startują w ogólnopolskich konkursach z wielka szansą na wygraną. Jelenia Góra za inwestycje unijne jest wyróżniana /kapliczki pod Kościołem Łaski, Park Norweski/. Ale zawsze trafi się w tym nieszczęsnym mieście menda, której nic się nie podoba, albo jest napuszczana przez konkurencję. Wyprowadź się Rysiu z naszego miasta jak najdalej. Nie jęcz, nie stękaj, nie zrzędź.

Jak wybiorą Zawiłę na prezydenta, a do rady miasta wejdzie większość z listy PO Obrębalskiego to dopiero będzie syf! Czy Wy myślicie dalej niż do wyborów? Potem z miasta wyjedzie kolejnych kilka tysięcy osób...

dlatego lepiej głosować na Zawiłę i kandydatów z jego listy bo nie będzie wtedy bajzlu w mieście. Precz z chorą Radą!!!

Mało mnie obchodzi kto popiera Zawiłę. Poparciem nic się nie zdziała, a jedynie pracą na rzecz miasta. Tym bardziej, jeśli jest to poparcie cymbała, który w TV wciąż błyszczy durnym uśmieszkiem i od lat stara się o wysokie stołki bez większego powodzenia. Wiecznie drugie miejsce i wiecznie spychany na bok przez Tuska albo innych.

zawiła to zawiła historia tego miasta. Najwyższy czas by się skończyła. Złodziejstwo grabież i wyniszczanie . To jedyne co potrafi zawiła. 40 lat histori klubu zapaśniczego który został wyrzucony ze swojej siedziby na ulicę, 35 lat nauczycieli którzy mieli ogródki działkowe w Goduszynie i zostali wyrzuceni... dziesiątki innych przykładów . zawiła niech się zwija razem z tym swoim łysym podstołkiem.
Na pożegnanie wszyscy razem hip hip hura hip hip hura zawiła się zwija.

Tylko Zawiła. Obrębalskiemu z Papajem, papajową, Sajnogiem, Miedzińskim, Ragielową. Kroczakiem i Wrotniewskim ze wsi - dziękujemy.

kto nie chce być ponownie wydymany przez platforme (Obrębalski i Zawiła) łapka w górę

Zawiła niech sie lepiej z POprzednich obietnic rozliczy!Oraz stanu budzetu miasta

"ceny wszystkiego wraz z jabłkami szybują w górę" - no z tym to już grubo przesadziłeś.
Ale jeśli chodzi o tzw. "pijar" (PR) - to się zgadzam.

Foto 17 ,wielcy dyktatorzy też brali dzieci na ręce ,,,aby zakryć poplamione dłonie.

Temu panu już dziękujemy i całej radzie miasta już czas odstawić ich od koryta bo po zabraniem pieniędzy nic się nie dzieje w jeleniej górze, pracy jak nie było tak dalej niema,tylko potrafi galerie i hipermarkety stawiać nic po zatym w kierunku godnej pracy i płacy nic nierobi!!!

Temu panu już dziękujemy i całej radzie miasta już czas odstawić ich od koryta bo po zabraniem pieniędzy nic się nie dzieje w jeleniej górze, pracy jak nie było tak dalej niema,tylko potrafi galerie i hipermarkety stawiać nic po zatym w kierunku godnej pracy i płacy nic nierobi!!!

faflik z tych Cieplic miej "twarz" i nie kryj sie pod innym nickiem. udowodnij ,ze nalezysz do godnej partii ,a nie szczurow!!!!!

Zawiła, poszedł ty won! Termy przez twoje zaniedbania kosztowały nas kilkanaście milionów wiecej niż miały kosztować. Pierwsze co zrobiłeś po wygranych wyborach to podwyższyłeś sobie wynagrodzenie z pomocą swoich byłych partyjnych kolesi. Wystarczy tego! Won!

Pan Marek G.jako mieszkaniec Dziwiszowa powinien zająć się problemami swojej wioski,a nie penetrować możliwe do zajęcia jeleniogórskie stanowiska.

Kto nie z Grzesiem tego zmieciem,taki model zarządzania partiami się kończy.Schetyna nie jest materiałem na lidera,jedno co zrobi to rozwali PO,może to i dobrze.Co do pani od obiecanego 1 euro,może nie dostanie sie do sejmiku.P:o cio nam jedno euro?

Kto nie z Grzesiem tego zmieciem,taki model zarządzania partiami się kończy.Schetyna nie jest materiałem na lidera,jedno co zrobi to rozwali PO,może to i dobrze.Co do pani od obiecanego 1 euro,może nie dostanie sie do sejmiku.P:o cio nam jedno euro?

Kto nie z Grzesiem tego zmieciem,taki model zarządzania partiami się kończy.Schetyna nie jest materiałem na lidera,jedno co zrobi to rozwali PO,może to i dobrze.Co do pani od obiecanego 1 euro,może nie dostanie sie do sejmiku.Po co nam jedno euro?

Kto nie z Grzesiem tego zmieciem,taki model zarządzania partiami się kończy.Schetyna nie jest materiałem na lidera,jedno co zrobi to rozwali PO,może to i dobrze.Co do pani od obiecanego 1 euro,może nie dostanie sie do sejmiku.Po co nam jedno euro?

Gdzie jest SKM?!

Zapytaj o to Papaja, Wrotniewskiego i Miedzińskiego. To oni knuli przeciw naszemu miastu i to oni są winni. To oni pilnowali wyłącznie swoich interesów.

"Jerzy Pokój powiedział, że w staraniach na rzecz regionu zawsze można było liczyć na wsparcie G. Schetyny". Teraz już wiem, dlaczego Jelenia Góra nie doczekała się żadnego normalnego połączenia drogowego, kolejowego, czy lotniczego z pozostałą częścią Polski... Schetyna o naszym regionie niestety pamięta tylko raz na 4 lata

to nie ma nic wspólnego ani z Jelenią Górą ani z jeleniogórzanami. Pan prezydent Zawiła, pan przewodniczący Pokój, pani poseł Czernow itd. to ludzie, którzy wiernie stali przy panu ministrze Schetynie podczas przegranego głosowania na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku, teraz pan Schetyna odwdzięcza się tym samym. Po tym jak jego ludzi wycięto z list do sejmiku, próbuje pozbierać i umocnić resztki wiernych mu żołnierzy, którzy niewiele robią i niewiele będą w stanie zrobić. Gdzie tu jest dobro miasta i jego mieszkańców??? W tej kadencji z pan Pokój był przewodniczącym sejmiku, pan Łużniak członkiem zarządu, pan Schetyna jest ministrem, pani Czernow posłanką, pan Pinior senatorem... czy przekłada się to na dobro Jeleniej Góry, obawiam się, że nie bardzo. Pan Pinior startował z hasłem "Jelenia Góra dolnośląskim Davos" czy w jakikolwiek sposób starał się wprowadzić to hasło w życie??? To ludzie, którzy robią politykę i realizują własne interesy (vide dofinansowanie rancza pana Pokoja), a nie zajmują się tym miastem i regionem. Pan Zawiła także już w trakcie pierwszej swojej kadencji zostawił Jelenią Górę i poszedł w posłowanie. Przez trzy kadencje też nie zasłynął jako orędownik Jeleniej Góry. Gdyby mu się noga nie podwinęła przy wyborach, pewnie by tutaj w ogóle nie wrócił. To tylko desperacka walka ludzi, którzy rządzili tym miastem i regionem przez wiele lat, o wpływy, które po przegranej pana Schetyny dramatycznie się kurczą. Pytanie o głosowanie na nich, to pytanie o ocenę tych lat... moja nie jest zbyt wysoka

Dodać należy,że w zarządzaniu Sejmikiem brało udział SLD patrz pani Malczuk obecnie od 1 euro,PSL.Zadysponowano min.ok.66 mln.zł na portal e-Dolny Ślask,który chyba nie powstanie bo nowy zarząd pilnuje terminów realizacji.
Na bazie tych szalonych kwot należy zadać pytanie jakie fundusze radni sejmiku reprezentujacy jeleniogórskie,pozyskali dla regionu?Czy warto ich ponownie wybierać?

no nie dziękuj tak całej radzie bo dalej startuje dziwiszanin-jeloniogórzanin Wrotniewski , jaśnie pani Ragiel...... i inne storki

Wynocha towarzystwo z 1 rzędu w Teatrze Animacji Szkodniki polityczne i kombinatorzy powołujący sie na demokracje i kolesiów

pełna zgoda, wystarczy Politycznych Oszustów , mam rozbitą rodzinę, bo musiałem szukać pracy nie na kasie w markecie

Ludziska, pomyślcie spokojnie. PO zagrała genialnie ma 2 komitety wyborcze, będziecie wybierać pomiędzy PO a PO. Podobny manewr, w poprzednich wyborach, zastosowało PSL pod zarządem Kutego. Jak myślicie kto będzie wygranym a kto przegranym?

Jak mówi przysłowie "gdzie dwóch sie bije tam Wilk ich pogodzi"

Prezydent Marcin Zawiła, mistrz w swoim fachu. Jak mawia Gucio z "Pszczółki Mai": Dobrze jest pracować, ale lepiej leniuchować. Panie prezydencie, naprawdę, dał się Pan poznać jako człowiek, którego mieszkańcy Jeleniej Góry obchodzą o tyle, o ile nie chce się im z Panem rozmawiać. Daj Pan spokój, żądny PR i żadna kula, Panu nie pomogą. Aż dziw bierze, że Pana jeszcze ktoś wspiera. Oszczędź waść, prosimy my trzeźwo myślący.

Pan Zawiła przytomnie powinien powiedzieć Grzegorzowi ,że jego poparcie to aberracja umysłowa w sytuacji gdy jest w opozycji do PO.Panowie więć zachowali się w sposób delikatnie mówiąc obłudny i nieracjonalny.Chyba że w głowach im utknęły słowa guru plusy ujemne i plusy dodatnie.Tak czy inaczej inaczej polityka naszych elit sięga rowu marjańskiego.A w pereferyjne gierki w umaczaniu ministra spraw zagranicznych jest hańbą dla państwa polskiego.