To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sceny teatralne dla dzieci i młodzieży!

Sceny teatralne dla dzieci i młodzieży!

Od środy, 17 maja jeleniogórskimi scenami teatralnymi zawładną dzieci i młodzież. Już po raz siedemnasty Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu organizuje Dziecięco-młodzieżowe konfrontacje teatralne TEATRRRAŁKI. Maraton teatralny rozpocznie się w środę, 17 maja i potrwa do soboty, 20 maja.

W tegorocznej edycji uczestniczyć będą 22 zespoły z Bolesławca, Kamiennej Góry, Zgorzelca, Wałbrzycha, z czeskiego Liberca i z Jeleniej Góry. W sumie na trzech scenach Zdrojowego Teatru Animacji, Domu Kultury „Muflon” i Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu wystąpi ponad 400 młodych i bardzo młodych aktorów.

Oficjalne otwarcie festiwalu, rzecz jasna, będzie miało charakter teatralny. 17 maja w Zdrojowym Teatrze Animacji o godzinie 17 wystąpi ubiegłoroczny laureat TEATRRRAŁEK – Zespół teatralny „Burza” z Centrum Kultury w Kamiennej Góry.

Pierwszy i trzeci festiwalowy dzień należeć będą do grup dziecięcych. Spektakle konkursowe w środę, 17 maja i w piątek, 19 maja rozpoczną się o godzinie 9 w przestrzeni Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Spektakle konkursowe są otwarte dla publiczności (warto wcześniej uzgodnić wieksze grupy widzów z organizatorami).

W drugim festiwalowym dniu, w czwartek 18 maja na scenie Miejskiego Domu Kultury Muflon w Sobieszowie od godziny 9.30 konkurować będą młodzieżowe grupy teatralne.

Galę Festiwalową zaplanowano na sobotę, 20 maja w sobieszowskim Muflonie. To wtedy poznamy laureatów 17. Dziecięco-młodziezowych konfrontacji teatralnych TEATRRRAŁKI 2017!

W ramach TEATRRRAŁEK dzieci i młodzież z grup teatralnych wezmą udział w warsztatach teatralnych i plastycznych. Instruktorzy teatralni będą mogli liczyć na omówienie spektakli z jurorami festiwalu. Na to wydarzenie dziecięce i młodzieżowe teatry z regionu czekają cały rok.