To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Saperzy odjechali, to koniec korków

Saperzy odjechali, to koniec korków

- Saperzy zakończyli pracę, ruch odbywa się normalnie – powiedziała ok. godz. 15. podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. To oznacza koniec korków.

Łącznie wydobyto ponad sto sztuk amunicji. Tylko dzisiaj wydobyto 55 pocisków przeciwpancernych przeciwlotniczych, pancerfaust, 24 zapalniki i trochę złomu po amunicji. Dodajmy, że wczoraj saperzy wywieźli z Jeleniej Góry 69 pocisków przeciwpancernych, przeciwlotniczych, 5 pancerfaustów i 64 zapalniki.

Dzisiaj po godz. 14. saperzy zakończyli wydobywanie amunicji z ziemi, jest już bezpiecznie. Ruch w całym mieście przywrócono po godzinie 15. Plac na którym był wykop jest dostępny, obecnie jest oblegany przez ciekawskich.

Komentarze (3)

NAJWSPANIALSZE SĄ OBJAZDY . Od strony Jeżowa przez ul. Lwówecką i dwa mostki do 3,5 tony nośności, dalej wąziutka uliczka koło mechanika i wyjazd pod Opieką Społeczną i w prawo. CUDOWNIE NIE OZNAKOWANE OBJAZDY WIELOMINUTKOWE. Pani policjantka nakazała mi opierniczyć Wandzla czyli dyr. drogówki. A policja to nie władza? Jakie to TRUDNE BOJOWE ZADANIE OZNAKOWANIE OBJAZDÓW NIE DLA TEJ WŁADZY!!!!!!!

Znaczy "TESCO" już otwarte?

To że skończyli oczyszczanie to chwała im za to . Mam tylko cichą nadzieję że to już ostatnia wizyta saperów w naszym mieście. Ale .... no właśnie te drobne ale , takich pozostałości , jak dotąd w nieznanych miejscach naszego miasta i okolic jest więcej . Dlatego chylę głowę przed saperami , gdyby nie ich ciężka i niebezpieczna praca to stąpalibyśmy do dzisiaj po niewybuchach(czytaj:niewypałach).
Przerdzewiała Śmierć , na szczęście z każdym rokiem jest coraz mniej tego gów.a w ziemi dzięki naszym saperom i rozważnym ludziom .
Saperzy górą :)