To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza Letni Bieg Piastów

Fot. M. Luch

W najbliższy weekend w Szklarskiej Porębie Jakuszycach odbędzie się 5. Letni Bieg Piastów. W ramach tej imprezy zostanie rozegranych kilka biegów: od najkrótszych dla dzieci, po ultramaraton.

Letni Bieg Piastów to trwające dwa dni biegi górskie na kilku dystansach. W sobotę (26 sierpnia) o godz. 9.00 wystartuje Ultramaraton Jakuszycki, następnie – godzinę później – Półmaraton Jakuszycki. O godz. 10.20 odbędzie się Wyprawa Zuchów na odcinku około kilometra dla dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. Z kolei w niedzielę (27 sierpnia) o godz. 10.00 ruszy Jakuszycka Jedenastka, zaraz po niej Marsz Nordic Walking na tej samej trasie 11 km oraz Bieg Przedszkolaka na odcinku około 250 m. Wszystkie zawody wystartują z Polany Jakuszyckiej.

Uczestników Letniego Biegu Piastów czekają trasy z urozmaiconą nawierzchnią: od ziemi, trawy, kamieni, drewnianych kładek i korzeni po asfalt. Ich zaletą są łagodne, pofalowane profile, na których może utrzymać się biegacz na średnim poziomie umiejętności.
– Uczestników zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej dla Janiny i Kuby – mówi Edyta Sadowska, zastępca dyrektora Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze.
37-letnia Janina choruje na toczeń układowy i reumatoidalne zapalenie stawów. Wymaga specjalistycznego leczenia, na które zbierane są środki. Jej 9-letni syn Kuba cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i inne powikłania. Jest po operacji nóg, a do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalnego sprzętu, m.in. ortez oraz rehabilitacji. Janina i Kuba są podopiecznymi Fundacji „Złotowianka”.
Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Janiny i Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na pomoc dla tych dwóch osób.
 

See video