To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów – jeszcze są miejsca

Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów – jeszcze są miejsca

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział w Letnim Biegu Piastów  i ponad 300 do udziału w Rowerowym Biegu Piastów. Uczestnicy zgłaszają się nie tylko z Polski, ale także wielu krajów Europy. Pierwsza z imprez odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia, druga – 30 września.

Uczestnicy LBP Pobiegną po pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach 11, 21 i 50 kilometrów, lub wezmą udział w marszu rekreacyjnym nordic walking. Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka. Trasy mają urozmaicone nawierzchnie od asfaltu poprzez trawę, szutr po górskie ścieżki pełne kamieni i korzeni. Profile tras pełne są długich i krótkich zbiegów i podbiegów oraz płaskich prostych.

Udział w LBP to także możliwość odwiedzin wielu pięknych miejsc w Górach Izerskich. Trasy prowadzą m. in. przez popularne wzniesienie Samolot, stację turystyczną Orle, tuż obok kładki granicznej pomiędzy Polską a Czechami na Izerze. Ultrasi, czyli uczestnicy biegu na 50 km, zmierzą się również z podbiegami na Wysoki Kamień i Kopalnię Stanisław.

W sobotę, 26 sierpnia, odbędą się biegi na 50 i 21 km. W pierwszym wezmą udział 76-letni Leszek Dacewicz z Jeleniej Góry – jeden z najstarszych Ironmanów świata (uczestników triathlonu na dystansach 3.86 m w pływaniu, 180.2 km na rowerze i maratonu biegowego), 43-letni Robert Faron z Zalesia – najlepszy biegacz narciarski wśród biegaczy bez nart i odwrotnie (zwycięzca Jakuszyckiego Maratonu w 2016 i 2015) oraz Ewa Szmel z Piechowic: druga – po Justynie Kowalczyk – Polka na mecie ostatniego zimowego Biegu Piastów na dystansie 50 km.

Zapisy na Letni Bieg Piastów są ciągle otwarte. Do 25 sierpnia wpisowe na Jakuszycki Ultramaraton wynosi 100, na Jakuszycki Półmaraton 90, a na Jakuszycką Jedenastkę – 80 zł. Zapisy na stronach www.bieg-piastow.pl i www.datasport.pl.

Druga z imprez - Rowerowy Bieg Piastów odbędzie się30 września trzecia edycja Rowerowego Biegu Piastów na pięknych trasach Gór Izerskich od Szklarskiej Poręby po Świeradów-Zdrój ze startem i metą w Jakuszycach. Na ponad dwa miesiące przed zawodami na liście startowej jest już ponad trzysta osób z różnych stron Polski, Czech i Austrii.

Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie na trzech dystansach: długim (58 km), średnim (41 km) i krótkim (19 km).

Wśród startujących są przedstawiciele (Lesław i Bartłomiej) rodziny Haniszewskich z Ratowic pod Wrocławiem - zwycięskiej w klasyfikacji najliczniejszych rodzin podczas tegorocznej narciarskiej Rodzinnej Dziesiątki, rozgrywanej w ramach 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. 

Wpisowe do końca lipca wynosi 75 (na 58 km), 65 (na 41 km) i 50 (na 19 km) złotych. Zapisy poprzez stronę: www.bieg-piastow.pl.