To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Artur Barciś Show w Jeleniej Górze. Rozdajemy wejściówki!

Artur Barciś Show w Jeleniej Górze. Rozdajemy wejściówki!

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na „Artur Barciś Show” w Jeleniej Górze. Solowy występ popularnego aktora w piątek, 8 grudnia 2017 r., o godz. 20.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30).

Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami.

Tak Artur Barciś opowiada o występie: „ABS, czyli Artur Barciś Show, to moja odpowiedź na tzw. (nie lubię tego słowa) zapotrzebowanie. Powstał na bazie muzycznego monodramu pt. „Gra, czyli musical na jednego aktora”, którego premiera odbyła się podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1991 roku. Przez wiele lat grałem ten spektakl w Ateneum i całej Polsce. Każde przedstawienie kiedyś kończy swój żywot i tak też się stało z „Grą”. Po jakimś czasie dostałem propozycję występu estradowego typu „one man show” i postanowiłem ożywić kilka piosenek z „Gry” dodając do nich estradowy komentarz”. Zależało mi na tym, żeby mój program był zabawny, ale równocześnie przekazywał jakieś treści, które dadzą widzom do myślenia, stąd piosenki „Zagrać siebie”, czy „Już widziałem jak”. Wszystko o czym śpiewam, czy opowiadam zahacza o świat, który bardzo dobrze znam i który chciałbym moim widzom przybliżyć, zachęcając by go odwiedzili. To teatr, aktorstwo i wszystko co się z tym światem wiąże, czyli dykcja, trema, sypki, dowcipy, ale też strach przed loterią, którą ze sobą niesie. Lubię ABS, bo daje mi możliwość bezpośredniego kontaktu z widzami ze świadomością, że może choć kilka osób, którym do głowy nie przyszło wybrać się do teatru, po tym spotkaniu do teatru pójdzie. Przynajmniej na spektakl z moim udziałem. Lubię ABS, bo lubię śpiewać, a ostatnio w teatrze śpiewam dość rzadko. Lubię ABS, bo występuję czasem w małych miejscowościach, do których nigdy żaden teatr nie dotarł”.

Bilety na wydarzenie w cenie 50 zł można nabyć w kasie JCK (czynna od wtorku do piątku w godz. 13.00 – 18.00 oraz na 2 godziny przed każdym wydarzeniem), w internecie na stronie www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY, na stronie JCK: www.bilety.jck.pl oraz na portalach kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy wejściówki na występ Artura Barcisia w Jeleniej Górze. Informacja, jak można je zdobyć w "Nowinach Jeleniogórskich" z 28 listopada 2017 r. Zapraszamy! 

 


 

Artur_Barciś_Show_fot1_bw.jpg
Artur_Barciś_Show_fot2.JPG
Artur_Barciś_Show_fot3.JPG

Komentarze (3)

Pamiętam tamten spektakl "Gry”, na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych! Mam nadzieję, że mimo upływu lat Pan Barciś będzie równie fantastyczny!

Pamiętam tamten spektakl "Gry”, na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych! Mam nadzieję, że mimo upływu lat Pan Barciś będzie równie fantastyczny!

Barciś był POlitycznie zaangażowany[jednostronnie].