To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rowerem przez Paderewskiego

Dobra wiadomość dla rowerzystów: będzie można przejechać z Zabobrza III do centrum miasta rowerem przez ul. Paderewskiego.

To m.in. dzięki staraniom Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, które postulowało o umożliwienie przejazdu tą ulicą do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Pod znakiem zakazu wjazdu wszelkich pojazdów zamontowana została tabliczka z napisem „nie dotyczy rowerów” i sprawa została rozwiązana – informuje Krzysztof Pik z Towarzystwa. - W imieniu rowerzystów serdecznie dziękuję dyrektorowi MZDiM.

Komentarze (8)

Serdecznie dziękuje wszystkim z Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, którzy się do tego przyczynili. Mam nadzieję, że wkrótce podobne tabliczki zobaczymy na ulicach Cmentarnej i Mieszka I w Cieplicach.

Ja proponuję umieścić takie znaki na jednokierunkowej ul.Poznańskiej lub wydzielić drogę dla rowerów w obu kierunkach

Szanowny Panie - takich tabliczek tam nie zobaczycie, gdyż podane ulice są z stricte jednokierunkowe, a ul. Paderewskiego jest normalną ulicą, tyle że z jednej strony zakazano na nią wjazdu.

a Zabobrze -grabarów to tym sezonie chyba nie pojeździmy

otworzyć paderewskiego dla samochodów w obie strony
zabobrze się dusi bez nowego wjazdu
radni z zabobrza walczcie jesteście potrzebni mieszkańcom

Jeszcze trochę i pojedziecie. Do 30 czerwca jest termin.

Na ulicach jednokierunkowych można, całkiem legalnie dopuścić ruch rowerów "pod prąd". Proszę zapoznać się z tym http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=8&art=10 , a w szczególności z Analizą uwarunkowań formalno-prawnych w Polsce ( plik pdf) http://www.miastadlarowerow.pl/imgekoprojekty/file/artykuly/podprad.pdf