To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Premierą w Teatrze Norwida świętowała jubileusz

Premierą w Teatrze Norwida świętowała jubileusz

Renata Pałys świętowała jubileusz 35 lat pracy na scenie premierą „Audiencja III czyli Raj Eskimosów” Bogusława Schaeffera na Scenie Studyjnej Teatru Norwida w Jeleniej Górze w piątkowy wieczór, 20 listopada. Spektakl wyreżyserował Wojciech Ziemiański. Partnerem scenicznym jubilatki był Maciej Tomaszewski. Premierowa publiczność salwami śmiechu i gromkimi brawami głosowała za schaefferowską rozrywką na scenie. „Audiencja III czyli Raj Eskimosów” okazała się dobrym materiałem dla aktorskich popisów.

Premiera związana z jubileuszem wrocławskiej aktorki, znanej nie tylko z pracy w teatrach wrocławskich, legnickim, wałbrzyskim, ale i filmach, nieprzypadkowo miała miejsce w Jeleniej Górze. „To podróż sentymentalna” - mówiła aktorka tuż przed premierą. Swoją pracę artystyczną zaczynała bowiem przed 35 laty właśnie na jeleniogórskiej scenie. 

- Pracowałam tu tylko jeden sezon, ale bardzo ważny dla mnie sezon i dlatego chciałam tu wrócić – zdradziła Renata Pałys.

Także dla Macieja Tomaszewskiego scena jeleniogórska była startem do przygody z aktorstwem. Po maturze, jeszcze przed rozpoczęciem studiów aktorskich, był adeptem w jeleniogórskim teatrze.

Więcej o samej premierze w tygodniku „Nowiny Jeleniogórskie”.   

DSC_2783.JPG
DSC_2789.JPG
DSC_2785.JPG

Komentarze (1)

Maciej TOMASZEWSKI !!!