To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Poznaj bestie z Krainy wiecznych mgieł...

Poznaj bestie z Krainy wiecznych mgieł...

Bohaterów niezwykłej księgi - „Bestiariusza Jeleniogórskiego” - oraz ich twórcę poznać będzie można podczas spotkania autorskiego z Tomaszem Szyrwielem, na które zaprasza jeleniogórska Książnica Karkonoska we wtorek, 18 lutego, o godz. 17.00. 

Pierwsze wydanie „Bestiariusza Jeleniogórskiego” jest wyjątkowe edytorsko i już nigdy nie zostanie wydane w tej formie. Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany i podpisany przez autora. 80 stworów. Tyle bestii zawiera Tom I „Bestiariusza Jeleniogórskiego”. 80 opisów. Każdy z bytów został okraszony opisem tłumaczącym jego zachowania, rolę jaką pełni w Kotlinie, czy w jakie interakcje wchodzi z mieszkańcami tego mglistego uniwersum. Kilkadziesiąt stron opowiadania. Historie osadzone w świecie wiecznych mgieł, tajemnic i magii. Mapa. Co odważniejsi będą mogli ją wykorzystać do poszukiwań stworów na własną rękę. Są na niej zaznaczone miejsca występowania poszczególnych Bestii z odnośnikami do ich opisów w książce – informują organizatorzy spotkania.

„Od zawsze ciągnęło mnie do poznawania słowiańskich wierzeń, czupiradeł i dusiołków, które żyły w wyobraźniach naszych przodków. Zaczytywałem się w powieściach fantasy, ludowych baśniach, bajaniach i legendach. To stworzyło grunt pod jedno z moich życiowych marzeń, o tym by powołać do życia swoje własne uniwersum wypełnione magią i tajemnicą. Po wielu latach, nieoczekiwanie z pomocą przyszła fotografia. Spowite mgłą górskie szczyty i doliny otwierały drzwi do innego świata. Świata pełnego czarów i stworów. Świata pełnego tajemnicy i niezwykłych historii. Świata, który dał początek „Bestiariuszowi Jeleniogórskiemu” - mówi o sobie i swojej pasji młody jeleniogórzanin, który swoim pracami zachwycił mnóstwo ludzi. To właśnie entuzjaści plastycznej twórczości przekonali go do wydania książki wyczarowującej fantastyczny świat w urzekającym, naturalnym krajobrazie Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją gór.

Spotkanie, będzie też okazją do zdobycia kolekcjonerskiego wydania pierwszego tomu „Bestiariusza”, którego nakład jest na wyczerpaniu.

Więcej Tomaszu Szyrwielu i jego magicznych stworach przeczytać można w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 11 lutego 2020 r. Zapraszamy do lektury i udziału w spotkaniu! Warto zajrzeć do świata pełnego bestii wyłaniających się z górskiej mgły...
 

Bestiariusz Jeleniogórski (01) Polanin.jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (02) Trzy Kozińce.jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (03) Skurcz.jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (04) Wrześnik.jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (05) Rubień.jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (06).jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (07).jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (08).jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (09).jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (10).jpg
Bestiariusz Jeleniogórski (11) Tomasz Szyrwiel.JPG
Bestiariusz Jeleniogórski (12) Spotkanie z Tomaszem Szyrwielem.jpg