To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powstanie prywatna hala sportowa?

Wygląda na to, że dzielnica przemysłowa wkrótce wzbogaci się o obiekt sportowy.

Budowę hali sportowej na terenie strefy przemysłowej rozważa Ryszard Kubiak, prezes jeleniogórskiej firmy Kubex. - W kwietniu powinniśmy być właścicielami gruntów pod tę inwestycję – mówi.

Byłaby to pierwsza prywatna hala sportowa w mieście a także w regionie. Istniejące tego typu obiekty w mieście są w rękach samorządu.

 

– Jesteśmy na finiszu rozmów, które toczyły się długo – mówi Ryszard Kubiak o pomyśle zakupienia gruntu (1,2 ha) za swoim zakładem, mieszczącym się na terenie strefy przemysłowej. – Kupimy to na pewno, na początku kwietnia będziemy podpisywali akt notarialny. Uważamy, że jest to okazja. Gdybyśmy tego gruntu nie kupili, to zamykamy sobie możliwość rozwoju.

 

Jak mówi, pomysł budowy hali sportowej nie jest jeszcze przesądzony, ale rozważa go bardzo poważnie. – Jeden z moich synów, który zajmuje się tą budową, wie, jak to robić. On sam uprawia sport. Mamy już projekt na halę – mówi R. Kubiak.

 

Tyle, że utrzymanie hali sportowej to spore koszty. Może okazać się, że to ryzykowny biznes. - Nie sądzę. Wiemy, jak to ogrzać, zainwestowaliśmy już w pompy ciepła, odzyskujemy ciepło ze sprężarek, które napędzają chłodnię. Używamy tylko około 10% gazu do ogrzewania – mówi prezes. – Moi pracownicy grają w piłkę halową i wiemy, jak ciężko znaleźć wolną halę. Poza tym, jest to ciekawa lokalizacja, niedaleko centrum. Powinno być dobrze.

Komentarze (10)

Brawo!!!

Pomysł dobry, jego pieniądze, ale zamiast biznesplanu ma powiedzenie: powinno być dobrze?

O co kogo interesuje biznesplan? ma koleś kase i fanaberię, to swoim pracownikom postawi hale prywatną, żeby sobie popykali w piłę.

Fajny pomysł na redukcję kosztów utrzymania. Miasto może się od Pana uczyć. Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik z Cieplic

bedzie jeden wlasciciel,a nie 10 krwiozerczych spolek,prezesow,ciotek i wujkow,etc.

Ten zasrany samorzad,juz teraz by powolal prezesa,klike darmozjadow!

No i to jest piękne, na tym powinno to polegać samorząd nie powinien wydawać pieniędzy na takie bzdury. To jest rzecz prywatnego inwestora. Założę się, że gdyby budował podobną halę inwestor państwowy, cena by była przynajmniej kilkadziesiąt procent wyższa. Zawsze tak jest, raz że nie zależy samorządowcowi na tej kasie bo "nie jego" a dwa do samorządu nie idzie się dla marnej diety...
I nie trafia do mnie argument z tego typu inwestycjami,że to jest dla użytku wspólnego dla mieszkańców, do organizowania imprez miejskich, znacznie taniej maistu wyjdzie, wielokroć taniej wynajmować halę w razie konieczności, te pieniądze które są wydawane na sport szczególnie profesjonalny to dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto, nie rozumiem dlaczego ja mam ze swoich podatków utrzymywać coś z czego korzysta bardzo wąska liczba osób, obniżmy podatki, ludzie będą mieli więcej pieniędzy do dyspozycji, i niech sami się składają na to, to najlepszy sposób na zadecydowanie czy ta inwestycja jest dobrą alokacją tego kapitału, że ta inwestycja ma sens

kit przedwyborczy pana prezydenta

A w Karpaczu odebrano mieszkańcom miejski stadion, bo jakiś kryty prywatny stadion ma powstać i przy okazji kolejny hotel.Nie ma imprez, nie ma sportu. Jeszcze z dwa hotele i pół pensjonatów padnie. Taką mamy mądrą władzę, która tyle wie o sporcie co o uprawie ryżu w Chinach.

Super pomysł potrzebne jest również pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej.

To będzie druga prywatna hala sportowa w Jeleniej Górze. Pierwsza już kilka lat działa koło pensjonatu Borowik w Jagniątkowie.