To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Poszli na całość, by wyrzucić lokatorkę

Poszli na całość, by wyrzucić lokatorkę

Kupili mieszkanie z lokatorką i trójką jej dzieci. Zamiast zostosować zgodne z prawem procedury, by ich wyprowadzić z lokalu, rozpoczęli bezpardonową akcję nękania.

Przez dwa dni (14 i 15 lipca) trójka mężczyzn w wieku od 24 do 54 lat robiła wszystko, by zmusić lokatorkę i jej trójkę dzieci do opuszczenia mieszkania. Panowie postanowili na własną rękę doprowadzić do przejęcia mieszkania, „zastępując” w tych działaniach komornika.

Mężczyźni rozwiercili zamki w drzwiach wejściowych, dostali się do wnętrza mieszkania i tam urządzili sobie libację alkoholową. Palili papierosy w obecności małoletnich dzieci, puszczali głośno muzykę, krzyczeli używając słów powszechnie uznanych za wulgarne, czym między innymi uniemożliwiali zaśnięcie dzieciom.- Aby dodatkowo uprzykrzyć kobiecie i jej dzieciom zamieszkiwanie, zdemontowali drzwi od toalety uniemożliwiając praktycznie korzystanie z jej udogodnień - opisuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Całość zachowania mężczyzn nie tylko w sposób istotny naruszyła prywatność matki i jej rodziny ale też wzbudziła w niej poczucie zagrożenia.

Mężczyźni, na polecenie Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, zostali zatrzymani przez policję i doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nękania pokrzywdzonej i jej rodziny oraz zmuszania lokatorów mieszkania do określonego zachowania.

Po przedstawienia zarzutów podejrzanym i odebraniu od nich wyjaśnień został złożony wniosek do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu.

Sąd nie uwzględnił wniosku i zastosował wobec jednego z mężczyzn poręczenie majątkowe w kwocie 30.000 zł oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, a wobec pozostałych dwóch jedynie zakaz zbliżania się.

- Prokurator nie zgodził się z decyzją sądu i zaskarży postanowienia - informuje Tomasz Czułowski. 

Komentarze (23)

Oto Polska Prawa i Sprawiedliwości.

Tanio kupię od uciekajacego celebryty dom typu dworek polski.

ZaPOminasz, że sądy w Polsce to jeszcze specjalna kasta, którą PiS próbuje utemperować. Ale oni mają obrońców w Unii Europejskiej, która grozi sankcjami ekonomicznymi za ruszenie
dotychczasowej kliki...

Utemperować? Nie ośmieszaj się. To PiS rozwala sądy. Na zwykły i prosty wpis w księdze wieczystej czekałam ponad SIEDEM!!! miesięcy, a na zakończenie sprawy o zachowek czekam ponad CZTERY!!! lata i nadal nie wiem, ile mi przyjdzie czekać. Uznajesz, że to jest normalne!?

Kupili mieszkanie, więc byli właścicielami. Jesteś właścicielem, to robisz w środku co chcesz - nawet meldujesz rodzinę cyganów, lub palisz, pijesz i przeklinasz.

Tyle że jest coś takiego jak prawa lokatorów, mir domowy, zasady współżycia społecznego czy zwykła przyzwoitość. Współczuję twojej rodzinie, jeśli ją posiadasz, skoro nie rozumiesz tak oczywistych pojęć.

Skoro jesteś taki współczujący tej pani to wynajmij jej swoje mieszkanie. Jak pomieszka kilka miesięcy albo lat na Twój koszt a ty nie będziesz miał żadnego prawa do swojego mieszkania to na pewno zmienisz zdanie i przejrzysz na oczy.

Dokładnia popieram

Mogli nie kupować mieszkania jeśli nie było ich stać na legalne rozwiązanie problemu. Oni założyli, że kobiete z dziećmi zmusi sie do opuszczenia za pomocą znęcania i nękania ich.

PiS - prawo - lokator, który nie płaci ma większe prawa niż właściciel. Tak się robi państwo patusów.

I takiego sędziego powinno się wywalić na zbity py.sk. Za takie postanowienie, marnowanie czasu prokuratura i pieniędzy podatników.

W Jeleniej Górze działa mafia lichwiarska. Mieszkanie zostało przejęte właśnie w taki sposób. Artykuł nie opisuje całej prawdy. Więcej info wkrótce w TV.

http

//wpolityce.pl/spoleczenstwo/509320-napad-za-zgoda-policji

http

Ale bujda...Prokuratura miesci sie na ul.Mateji i na ul.Muzealnej w Jeleniej Gorze anie na ul.1-go Maja,ktos tu cos sciemnia...

Lokatorzy musieli się mocno zdziwić, że nagle właściciel mieszkania chciał zamieszkać w swoim mieszkaniu. Dlaczego dochodzi do licytacji? No raczej nie są pokrzywdzeni, tylko zawodowo naciągają uczciwe pracujących i spłacających kredyty.

czyli jak będziesz mi dłużna pare stówek to będę do ciebie przyjść wydłubać twojemu dziecku jedno oko a później kazać ci gwałcić jakiemuś żulowi na oczach twoich dzieci i męża? W końcu byłaś mi dłużna to jestem usprawiedliwiony?

Nie na temat...widac,ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem...

ty jestes nie na temat.

Ja zrobiła bym to samo won z mojego mieszkania!!!

Po pierwsze Pani nie jest samotną matką tylko w tym mieszkaniu mieszka ze swoim partnerem, ojcem dzieci. Mają auto, są dobrze ubrani i z pewnością stać ich było na opłacanie rachunków. Więc doprowadzenie do tej sytuacji było chyba tylko dla zasady nie płacę bo nie, a jak chata zlicytowana to już pewnie wcale za nic nie płacili. W końcu się właściciel wkurzył z czego się nie dziwię, a ona teraz samotną matkę zgrywać będzie, ofiarę losu wielką pokrzywdzoną.