To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pomóż stworzyć spektakl... w kratkę

Pomóż stworzyć spektakl... w kratkę

W jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida trwają przygotowania do premiery spektaklu „Czego nie widać” w reżyserii Adama Biernackiego na podstawie tekstu Michaela Frayna. Premiera będzie miała miejsce 2 stycznia 2016 r. na Dużej Scenie. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, która pomoże stworzyć sztukę.

Przygotowywany spektakl jest sceniczną wariacją na temat powstawania przedstawienia teatralnego. Widz zorientuje się, czego nie widać z najlepszych miejsc na widowni podczas trwania seansu; czego nie widać, gdy oglądany przez niego spektakl jedynie pozornie przebiega sprawnie; wreszcie czego nie widać w ogarniętych chaosem kulisach i garderobach gwiazd i gwiazdeczek. Farsa Michaela Frayna „Czego nie widać” odsłania bowiem kulisy produkcji artystycznej, której celem jest przede wszystkim zarobienie pieniędzy i… promocja sardynek.

Twórcy spektaklu gorąco zapraszają mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do bezpośredniego zaangażowania się w przygotowanie przedstawienia. W mieście pojawiły się 2 kontenery owiniętę kraciastą tkaniną, do których można wrzucić zbędną odzież używaną bądź wszelkiego rodzaju tkaniny – koniecznie w kratkę. Kontenery są oznaczone napisem „Czego nie widać, tego sercu nie żal – oddaj teatrowi wszystko w kratkę, czego nie nosisz“. Jeden kontener stoi bezpośrednio przed Teatrem, a drugi znajduje się pod Łącznikiem Ratusza. Zebrane materiały zostaną przerobione i wykorzystane na potrzeby przedstawienia.

W związku z premierą przez cały grudzień Teatr Norwida organizuje szereg wydarzeń artystycznych towarzyszących, komentujących oraz promujących spektakl, nie tylko społeczną „akcję odzieżową“ angażującą bezpośrednio mieszkańców Jeleniej Góry w powstawanie przedstawienia. We foyer Teatru zbudowane zostały specjalne instalacje artystyczne odnoszące się do nadchodzącej premiery. Osobna instalacja artystyczna „Ścianka“, zapowiadająca nadchodzącą premierę, stanie też wkrótce na pl. Ratuszowym.

See video
See video