To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Policjanci przesiedli się na rowery

Fot.: KMP Jelenia Góra

W ubiegłym tyodniu na ulicach Jeleniej Góry pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Policjanci najczęściej pełnić będą służbę w weekendy oraz w okresie zwiększonego ruchu turystycznego. Policjanci na rowerach w Jeleniej Górze pojawili się kilka lat temu. Ich odbiór społeczny jest bardzo pozytywny.

Policjanci w patrolach rowerowych w szczególności odwiedzają miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych, tj. między innymi parki między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, place zabaw , zielone skwerki, a także park Żiżki, park na Wzgórzu Krzywoustego, przy ul. Morcinka, Plac Ratuszowy i Plac Piastowski w Cieplicach, parkingi przy marketach, ul. 1-go Maja, a także ścieżki rowerowe.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie przestępstw i wykroczeń, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu. W trakcie pierwszej służby policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia społecznie uciążliwe. Policjanci rozmawiali również z osobami odpoczywającymi w parkach czy też na ścieżkach rowerowych na temat poczucia bezpieczeństwa.

Komentarze (1)

Przecież sie spocom