To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„SZTOS” odpowie za styl życia?

Fot.: KMP Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali seryjnego graficiarza podejrzanego o serię uszkodzeń mienia w Jeleniej Górze. Nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Policjanci ustalili, że pozostawił graffiti na około 50 elewacjach, czym spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych.

Malował na obiektach swój podpis „SZTOS”. Twierdził, że jest to jego styl życia. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału procesowego jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię uszkodzeń mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, 35–latek podejrzany jest o serię uszkodzeń mienia w Jeleniej Górze.

Nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Malował farbą elewacje różnych budynków, lampy, mosty, skrzynki energetyczne, wiadukty i inne działając w ten sposób głównie na szkodę podmiotów publicznych. Funkcjonariusze ustalili, że jeleniogórzanin w ten sposób zniszczył elewacje co najmniej 50 obiektów. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. 35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.16 czerwca br. jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

„SZTOS”  odpowie za styl życia?
„SZTOS”  odpowie za styl życia?
„SZTOS”  odpowie za styl życia?

Komentarze (7)

Jak na razie plasuje się na 4 miejscu jeśli chodzi o ilość, za sobe-ifcc (1), ezb (2), junior-wt (3), ale jeszcze nic straconego

Niech wyłapią ich wszystkich. Stare dziady, a w głowie pustka hula. Zaznaczam, że nie mam nic do graffiti. Ale jeszcze żeby za tą ilością szła jakość. A tak to 80% to słabizna.

Bazgroły bez sensu. Za to elewacje mają wymierną wartość i teraz niech ten klient płaci.

Jaki kraj, taki Banksy!

Nie popieram takiego zachowania,ale jak by ten gość wszędzie malował krzyże i tłumaczył by to tym,że jest żarliwym katolikiem to pewnie nie poniósł by żadnych konsekwencji. Tak,że wystarczyło tylko zmienić grafikę:)

Ten i.m.b.e.c.y.l od dawna afiszował się swoją "twórczością" na Facebooku. Tak trudno go było namierzyć?

Ten typ nie niszczył tylko elewacje budynków, ale słupy latarni i wiele innych obiektów miejskich i prywatnych, czy wspólnych.

Wybujałe ego. Chciał być sławny, to teraz ma. Bazgroły, żaden artysta. Jedno i to samo słowo - żenada.