To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pokaż Jajo w Sztuce / Sztukę w Jaju

Fot. Daniel Antosik

Chcecie twórczo spędzić najbliższy czas, sztuką wyrazić wciąż świąteczny jeszcze nastrój, artystycznie przywitać wiosnę, pozwolić popłynąć własnej wyobraźni, dać upust fantazji i podzielić się swoimi talentami z innymi przy okazji zyskując szansę na wartościowe nagrody? Trwa wiosenny konkurs plastyczny "Jajo w sztuce / Sztuka w jaju" zorganizowany przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu! Udział w nim wziąć mogą wszyscy gotowi stawić czoła wyzwaniu: dzieci i dorosli, amatorzy i profesjonaliści, ci którzy lubią tworzyć w samotności oraz ceniącypracę zespołową, zawodowcy parających się poważną sztuką w zaciszu pracowni i poszukiwaczy dobrych wrażeń z radością oddającym się kreatywnym zabawom w rodzinnym gronie oraz każdy, kto pragnie wypełnić okres społecznej izolacji spowodowanej pandemią pożytecznym zajęciem otwierającym nas samych i cieszącym innych. Do wygrania wartościowe nagrody nagrody. Organizatorzy przewiduję też możliwość przyznania finansowej nagrody specjalnej za pracę o wyjątkowych wartościach artystycznych. Prace zgłaszać można do konkursu do 26 kwietnia 2021 r.

Tematem i spoiwem najróżniejszych twórczych poszukiwań, do których zachęcamy wszystkich zainteresowanych, jest jajo. Jego obraz, istota, rola w naszym życiu, znaczenie w kulturze oraz miejsce w sztuce. To hasło, które potraktować można w dowolny sposób i całkowicie dowolnym kontekście. Dosłownie i jako źródło inspiracji.

Wciąż mamy czas Wielkanocy, więc można potraktować je jako symbol świąt, element tradycyjnych obrzędów, pokarm dla ciała i duszy. Jajo może być też obrazem i symbolem wiosny, narodzin życia, cudu natury. Można też potraktować je jako samoistne dzieło sztuki, plastyczną formę zaczerpniętą z przyrody i stanowiącą jej wyjątkowy składnik. Jajo zachwycające, jajo imponujące, jajo fascynujące, jajo doskonałe, jajo piękne, jajo pyszne, jajo pełne prostych i wieloznacznych treści. Jajo, które było pierwsze (a może wcale nie) i jajo wszechobecne. Słowem jajko, jajeczko, czy jajo w każdej postaci i znaczeniu.

Technika wykonania prac jest dowolna. Obowiązkowa jest jedynie obecność jaja w formie lub treści dzieła. Do konkursu zgłaszać można więc wszelkiego rodzaju prace plastyczne: malarskie, rzeźbiarskie, rysunki, kolaże, grafiki, fotografie, rękodzieło artystyczne. Czekamy też na pięknie ozdobione jaja wielkanocne, których obraz warto zachować dla potomnych oraz własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Prace mogą być różnej wielkości, ale w przypadku tych nieco większych, najdłuższy z wymiarów nie może przekraczać 1 metra długości.

Nagrody przyznane zostaną przez powołane przez organizatora jury w kilku kategoriach. W przypadku prac indywidualnych w kategoriach wiekowych twórców: dziecięcej - do lat 7, młodzieżowej - do lat 15, oraz dojrzałych artystów - od lat 16. W osobnej kategorii oceniane będą prace zbiorowe, wykonane przez grupy autorów złożone z twórców w różnym wieku, np. przez wielopokoleniowe zespoły rodzinne.

Możliwe jest przyznanie głównej nagrody jednej pracy wyłonionej spośród wszystkich zgłoszonych na konkurs oraz dodatkowych nagród specjalnych.

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy wraz z poprawnie wypełnioną kartą zgłoszenia do siedziby organizatora w terminie do 26 kwietnia 2021 r. do godz. 16.00.

Prace można dostarczać osobiście do siedziby organizatora bądź przesłać na adres: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, ul. F. Chopina 2, 59-610 Wleń. Uwaga! Liczy się data wpłynięcia nie wysłania ewentualnej przesyłki.

Prace w formie cyfrowej (np. fotografie, grafiki, rysunki) można przesyłać pocztą elektroniczną na adres oksit@wlen.pl  Wiadomość należy opatrzyć tytułem „Konkurs Jajo w Sztuce / Sztuka w Jaju”.
Prace w formie cyfrowej powinny posiadać odpowiednią wielkość i jakość, pozwalającą na publikację i druk w formacie nie mniejszym niż A5.

Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszenia dostępne są w siedzibie organizatora oraz na stronie www.oksit.wlen.pl Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, wartościowe wydawnictwa albumowe, książki, gry planszowe. Jury przyznać możne także finansową nagrodę główną w wysokości 1000,00 zł - w kategorii otwartej, za najlepsza pracę o szczególnych walorach artystycznych.

Najlepsze prace zostaną opublikowane, a jeśli plon konkursu będzie bogaty, być może powstanie z nich wystawa nie tylko w wirtualnej galerii. Gorąco zapraszamy do twórczej pracy i rywalizacji z jajem w roli głównej!

Komentarze (2)

ALE JAJA !!!

The right kind of face mask is needed to fight against COVID-19 as a face mask is the trusted defense against this disease. However, masks and face covers have certain storage life, storage facility, and usage conditions. Shenzhen Kingpin is committed to delivering the best quality health safety products with speedy shipments. Buy best surgical masks from Face Masks China.
http