To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Podziel się książką - Jeleniogórska zbiórka książek dla dzieci na Ukrainie

Podziel się książką - Jeleniogórska zbiórka książek dla dzieci na Ukrainie

Miasto Jelenia Góra na prośbę Konsulatu Generalnego RP w Łucku włączyło się w akcję zbiórki książek dla polskich dzieci na Ukrainie. Zbiórkę książek w Jeleniej Górze prowadzi i koordynuje Książnica Karkonoska. Akcja prowadzona będzie przez cały czerwiec.

We wszystkich agendach Książnicy Karkonoskiej, czyli w czytelni, wypożyczalni, bibliotece dziecięco-młodzieżowej - w budynku głównym przy ul. Bankowej 27 oraz we wszystkich filiach bibliotecznych: na Zabobrzu (przy ul. Różyckiego, Sygietyńskiego, Noskowskiego), w Maciejowej, w Cieplicach i Sobieszowie, w godzinach otwarcia placówek zbierane są nowe i używane książki dla dzieci i młodzieży w języku polskim. Zbierane bajki, opowiadania, powieści, wiersze, książki popularno-naukowe i beletrystyka. Książki można przekazać bibliotekarzowi, włożyć do wrzutni lub pozostawić w specjalnie oznakowanym koszu.

- Wierząc w szczodre serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym, apelujemy do Naszych Czytelników i wszystkich Jeleniogórzan o podzielenie się książką z tymi, którzy dotkliwie odczuwają brak kontaktu z polskim językiem literackim. – przekonuje Danuta Sawicz z Książnicy Karkonoskiej gorąco zachęcając do udziału w akcji.
 

Podziel się książką - plakat.jpg