To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Podsumowali, co im Unia dała

Aleksandra Jarocińska i Marta Prohaskova. Fot. ROB

 

Odnowiony budynek „Muflonu” a także sporo zorganizowanych imprez – to najważniejsze efekty współpracy polskiej placówki z czeskim Eurocentrum Jablonec. Wczoraj dokonano podsumowania projektu, na który obie strony otrzymały gigantyczne pieniądze. Na co je wydano?

 

– Jestem bardzo zadowolona z tej współpracy – powiedziała Aleksandra Jarocińska, dyrektor MDK Muflon na wczorajszym podsumowaniu zakończonego projektu z Czechami. – Zorganizowaliśmy wspólnie 30 imprez, w Czechach obejrzało je 5 tysięcy osób, po naszej stronie – 6,5 tysiąca. Osiągnęliśmy z czeskim partnerem wszystkie cele, przede wszystkim to, że mieszkańcy polsko-czeskiego pograniczna mieli okazję, by poznać sąsiadów. Szczególnie wyróżniłabym tu imprezy związane z tradycją, m.in. bożonarodzeniową.

Dla mieszkańców najbardziej widocznym efektem tej współpracy był spory remont MDK Muflon. – Wykonaliśmy ocieplenie i elewację budynku i kapitalny remont sali widowiskowej, została powiększona scena, wyremontowane garderoby, hol wejściowy, pracownia plastyczna – wymienia A. Jarocińska. – Poza tym, kupiliśmy również sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Dzięki temu możemy organizować tutaj organizować wiele wspaniałych imprez.

 

Trzyletni projekt „Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu” MDK Muflon zrealizował wspólnie z Eurocentrum Jablonec, które było partnerem wiodącym. Cały projekt kosztował 880 tysięcy euro. Jednostki otrzymały na to zadanie 710 tysięcy euro dofinansowania z programu współpracy transgranicznej Polska-Czechy. MDK „Muflon” z tej kwoty otrzymał 430 tysięcy euro, resztę otrzymali Czesi.

 

Na wczorajszym spotkaniu podsumowującym była Marta Prohaskova, dyrektor Eurocentrum Jablonec. Ona także chwaliła współpracę obu stron. Dyrektor Jarocińska mówi, że zamierzają nadal współpracować. – Z tak znakomitym partnerem nie sposób byłoby się rozstać. Już w trakcie trwania tego projektu zrealizowaliśmy trzy mniejsze projekty, konferencja instytucji kultury w Jabloncu, warsztaty fotograficzne światłem pisane i Muflon live – wymienia.

Komentarze (3)

A kiedy będzie podsumowanie co im ( i nam także) Unia zabrała !

Jestem zadowolony,że dzięki tej współpracy wyremontowano Muflon. Sala i scena są super. Jest się czym pochwalić.Największe brawa za kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe, to był hit- mam nadzieję ,że będą kontynuowane.Cieszy też powrót do poranków rodzinnych,a koncerty live był strzałem w 10-tkę.Brawa :)