To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piwna sobota w Lwówku Śląskim

Piwna sobota w Lwówku Śląskim

Przez 800 lat historia Lwówka Śląskiego nieustannie związana była z piwowarstwem. To za sprawą miejscowego browaru, który powstał w 1209 r. i uchodzi za najstarszy zakład warzelniczy piwa na ziemiach polskich. Tak trwałego, długiego i zgodnego związku nie można nie zauważyć. Mieszkańcom i gościom odwiedzającym Lwówek przypomni o tym wielki, piwny jarmark „Piwo w osiemsetletnim Lwówku Śląskim”, na który w sobotę, 27 maja, zapraszają organizatorzy - Urząd Miasta i Browary Regionalne Jakubiak.

Atrakcji na pewno nie zabraknie. Na lwóweckim rynku w godz. 12.00-20.00 trwać będzie Jarmark Staropolski, na którym lokalni producenci wystawią swoje wyroby rzemieślnicze i spożywcze smakołyki. Ale nie tylko; będzie też prezentacja warzenia piwa, podpłomyki z pieca chlebowego, rycerskie i kupieckie prezentacje.
Oficjalne otwarcie jarmarku przewidziano na godzinę 15:00. Polonez z udziałem samorządowców i browarników na pewno będzie wart zobaczenia. Zaraz potem prezentacja browarów regionalnych - będzie można spróbować produktów m.in. browarów z Ciechanowa, Bojanowa, Tenczynka. Lista nie jest zamknięta i zapewne będzie dłuższa.
Regionalne specjały na pewno będą smakować, gdy konsumpcja łączyć się będzie z występami artystycznymi zespołów tanecznych i śpiewaczych z Lwówka, Smolnika, czy Zagajnika, a wieczorem z występem zespołu Stare Kufle (godz. 20:00).
W godz. 15-17 będzie też możliwe zwiedzanie lwóweckiego browaru. Chętnych na pewno nie zabraknie.