To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pierwszy zakażony koronawirusem w Jeleniej Górze

Pierwszy zakażony koronawirusem w Jeleniej Górze

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Jeleniej Górze. Sanepid zwraca się do osób podróżujących między 9-13 marca na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba o zgłoszenie się. Pozytywny wynik testów stwierdzono u kierowcy jeleniogórskiego autobusu PKS Tour.

 

W czasie, kiedy pracownik przewoźnika, 71-letni mężczyzna,  mógł zakażać, miał kontakt co najmniej z kilkudziesięcioma osobami, w tym z pasażerami. Chory czuje sie dobrze, przebywa w szpitalu w Bolesławcu. Ważne jest, aby wszyscy zgłosili się do sanepidu i poddali się kwarantannie, aby w wypadku zarażenia, powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Liczba chorych na koronowirusa na Dolnym Śląsku sięga 55 osób, dwie osoby zmarły. Liczba osób poddanych kwarantannie zbliża się do 2500. 

Komentarze (55)

On miał kontakt z kilkudziesięcioma osobami, te osoby diabli wiedzą z kim... Było wiadomo że jest w Szpitalu w Bolesławcu prawdopodobnie już dawno, więc dlaczego dopiero teraz to ogłoszono???? Przecież przez tydzień czasu mogło się zarazić masa ludzi.

musisz uwzglednic czas inkubacji do pojawienia sie objawow...

Pan od kilku dni się źle czuł, leczył się w domu sam, myślał, że to przeziębienie. Nie wychodził przez ten czas z domu. Przedwczoraj trafił do Bolesławca. Mieszka w okolicy American Burgera na Zabobrzu.

Ogarnijcie się i nie piszcie takich rzeczy, gdzie i kto mieszka. To nie jest osoba publiczna i takie informacje są poufne.

Okolica American Burgera nie ogranicza się do jednego czy kilku domów, a wielu bloków, więc nie przesadzaj z tą anonimowością.

W dobie takiego zagrożenia ważne jest, by ludzie z Zabobrza I wiedzieli, że powinni się pilnować.

Senatorze Mróz, gdzie pan jest??? Gdzie helikopter, który pan obiecał dla Pogotowia??? Gdzie maseczki dla mieszkańców?

Senator Mróz siedzi w bunkrze z Jarosławem, a pieniędzy nie załatwi, bo już wydali na propagandę 2 miliardy

stać cię już tylko na takie idiotyzmy? Nie dziwię się...

Pani Czernow szyje. Ile już uszyła ?

Skoro 95% po zakażeniu czuje się dobrze, czyli pewnie tak jak przy grypie, to po cholerę te wszystkie ceregiele???

Weź pole szachownicy 64x64

Na pierwszym polu połóż ziarno gorczycy. Na drugim dwa ziarna
Na trzecim 4 ziarna
Na czwartym 8 ziaren

Według tego schematu ten nieroztropny kierowca zarażał.

No nie wiem czy nieroztropny, na początku na pewno nie wiedział, że zaraża... raczej celowo nie zarażał, każdy z nas może zarazić innych nawet tego nie wiedząc....

Chorych ludzi mamy znacznie więcej, po prostu nikt ich nie bada na obecność wirusa.

Możesz iść i prywatnie się zbadać. Czy tylko innych podejrzewasz?

Pan Łużniak podał do informacji 20 marca, że w związku z epidemią w Jeleniej Górze natenczas przebadano 6 (SZEŚĆ) osób na obecność koronawirusa. W Jeleniej Górze mieszka 80 000 ludzi, a gdzie są ci co mają sypialnie w Jeżowie, Dziwiszowie, Mysłakowicach, Staniszowie, Wojcieszycach itp.

Jakby rządziło POtargowica usłyszelibyśmy wtedy od Rostowskiego że”Ni ma na to piniendzy..” od Balcerowicza że musimy zreformować gospodarkę i niebawem mielibyśmy 30% bezrobocia a np od Arłukowicza „Zamknij 4 szpitale i przyjdź po 200 baniek a nie ….” WIększość ludzi pozostających teraz bez pracy i tym samym bez dochodu pozostawiliby SAMYM SOBIE i to pewne! NIC nie zrobiliby dla nas i małych przedsiębiorców, NIC. Powiedzieliby jak Bronek ” Weź kredyt, albo zmień pracę lub wyjedź.” Doskonale wiemy jak rządzili i co nam oferowali. Pracę za miskę kaszy (stawki godzinowe za ich czasów były od 3-7zł/h a minimalna 1300zł) i wspomaganie obcego kapitału ! Markety, zagraniczne firmy nie płacące podatków i dziura w VAT jak wodospad Niagara ! Tyle nam mogą zaoferować. A do tego teraz jątrzą zamiast zakasać rękawy i pomagać! Szuje i kłamcy.

Tak własnie było, i byłoby, a przez ich genetyczną znieczulicę i nieudolność mielibyśmy dzisiaj armagedon gorszy niż we Włoszech...

Niedługo dzięki rzydom z PiS będziemy mieć.
Rzydy z PiS zniesli na polecenie Merkel kontrole graniczne kierowców ciężarówek.
Oni rozniosa zaraze.

śmieszny trol jesteś, nadajesz tylko do swoich, karmiąc się jadem nienawiści do wszystkiego, co nie jest wasze, ale pamiętaj, że ludzie pamiętają, a słowa i czyny ....

Chłopie, masz tak zryty beret przez tą twoją telewizje że aż mi ciebie jest szkoda. Te argumenty, które przytaczasz obali każdy choć trochę myślący człowiek. Prowadzę od 97 roku dzialanośc gospodarczą i tacy jak ty nie będą mi wpierać takich głupot jak piszesz. Wiem jakie koszty prowadzenia działalności były 10 lat temu i jakie są teraz. ZUS dla jednoosobowej działalności to ponad 1400 zł a niektórzy nawet tyle nie zarabiają. Otrząśnij sie i nie pisz głupot na necie.

Tematy niepoprawnie POlitycznie są tu niemile widziane.Faktem jest że dało b się słyszec ,, Sorry taki mamy klimat"

Dzisiaj słychać inaczej, ale wydźwięk podobny. Np "Należało im się" albo "Niech pracują za miskę ryżu"

Dyskusja z pajacem, który występuje pod wieloma nickami: PAP, PAPjeż, f-a, nie ma sensu. Pajacyk opanował w stopniu podstawowym dawanie sobie łapek w górę i bryluje na salonach. Tak mu się przynajmniej wydaje. Taki po prostu kawałek goowienka.

Goowienka i tego typu otoczenie to twoje naturalne środowisko w którym czujesz się jak UBecki szczur w szambie...

A pani Milewicz kazała się ubezpieczać ale głośno o tym się nie mówi.

m_k | ....., nudne jak flaki z olejem te twoje wypociny

A jak działa PiS? Prezydent łazi i nadal głosi swoje górnolotne przemówienia, a że z racji obecności koronawirusa nie odbywa się kampania wyborcza, sam lansuje się udając, jakim to on jest dobrodziejem.

Zapominasz jednak, że lekką ręką podpisał DWA MILIARDY na TVP, zamiast przekazać te pieniądze na walkę z wirusem.

Minister Rostowski musiał ratować budżet państwa wskutek kryzysu gospodarczego, który dotknął nie tylko nasz kraj i go uratował.

Po wygraniu wyborów przez PiS, zaczęło się rozdawnictwo na wielką skalę.

Premier przyznała sobie i swoim ministrom premie, a potem wrzeszczała z mównicy sejmu, że TE PIENIĄDZE IM SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁY!

Marszałek Kuchciński obcinał pensje posłom, którzy o zgrozo! mówili prawdę, ale słowa te nie były w smak PiSowi.

Gloryfikuj PiS, a nasza gospodarka na pewno będzie miała się dobrze, ale dzban dopóty nosi wodę, dopóki mu się ucho nie urwie.

Sprawa wymaga wyjaśnienia kto kiedy i dlaczego podjął działania w sanepidzie dopiero dzisiaj? Dlaczego pomiędzy 9 a 13 marca tylko ?a nie np. od 2-6 marca Wiarygodność testu jest dopiero po 7 dniach od zakażenia Skoro sanepid ogłasza to 20 marca to kogo chory zakażał jeszcze przed 9 marca.....Od kiedy pacjent choruje , od kiedy jest w szpitalu? Kiedy sanepid rozpoczął nadzór epidemiologiczny na chorym.....?

Sanepid w Jeleniej Górze do dziś mi nie odpisał w sprawie kierowcy ciężarówki z Italii sprzed tygodnia.
Sanepid w Jeleniej Górze ma wyj***ne.

SANEPID działa w zasadzie głównie na donosy.

Jesienią byłam świadkiem, jak małżeństwo składało skargę na Kaufland, który sprzedaje stare, przepłukiwane mięso i je przepakowuje.

Trafili dwa razy w jednym tygodniu na śmierdzącą mielonkę.

Znajoma trafiła na śmierdzące udka z kurczaka.

o kolejny ekpert od epidemiologii...

Bo okres od zakażenia do wystąpienia objawów to 4 dni.

ludzie mowią, że w tym Kauflandzie na Zabobrzu to jeden pracownik był chory. Jak to prawda to ten cały jebbany market z pracownikami powinien już być zamknięty a nie jest. Przez te jebbane kur.wy wszyscy sie zarażą.

Lecz się człowieku.

To nie w kuflandzie tylko w DD na szkolnej.Tam pracują na czarno bez badań.Jedna z tych kobiet była chora.

Mnie tylko zastanawia dlaczego 71 letni człowiek wozi ludzi autobusem. Gdyby był na emeryturze nie byłoby dzisiaj takiego zagrożenia.

Gdyby miał SB_cką pewnie by nie pracował.

Obecnie raczej już szukałby jakiejś dorywczej robótki, typowej dla SBeka jak np. etat Farmazona czy innych SBeckich popłuczyn jeżdżących po Polsce za Prezydentem...

Typowy SB'ek to ma prace w Trybunale

Bo nie komu. Po co pracować jak można dostać. A jeśli nawet to młody się ceni. Może ty dingo pojeździsz?

Po poziomie komentarzy strach się nie bać, ile w tej Czerwonej Dolinie porąbanych. Widać SOWIECKO- GERMAŃSKI miot zrobił dobrą robotę Zaciekłość i agresja jak na stepach mongolskich.

Twój komentarz jest równie prostacki jak te które krytykujesz.

Italia

W ciągu ostatniej doby umarło na koronę 629 osób. Sytuacja wymknela się spod kontroli.

Będziecie mieć w Polsce to samo jeśli zarażenia kierowcy będą rozsiewac zaraze.

Niczego się nie uczycie?

Italia, komunikat 20/03

@DPCgov

47.021 zaraziło się Sars-CoV-2 (od wczoraj 5.986, wzrost 14,6%). Zmarło 4.032 (+627 od wczoraj, +18,4%) 5.129 wyzdrowiało (+689, +15,5%) . Aktualnie 37.860. Intensywna terapia 2655. Testów 206886

Zapewne najpierw to ktoś z pasażerów sprzedał mu wirusa

jak to jest że mamy 400 osob zakażonych a już brakuje podstawowego wyposażenia pogotowia czy szpitali ??
Matołuszek Kłamczuszek mówi że jesteśmy super przygotowani,
jak pójdzie jak w Italii to pozamiatane

Masz zerowe pojęcie o sprzęcie medycznym. Takie rzeczy jak maseczki czy rękawiczki zużywają się bardzo szybko i praktycznie w ciągu jednego dnia na osobę przypada kilka sztuk. To samo tyczy się innych ochronnych sprzętów. Producenci nie dają rady wyprodukować takiej ilości i prywatnie ludzie szyją. Może ty też zaczniesz szyć , a nie jęczysz . Jesteś typowym czopkiem MOPSowskim , wiecznie pretensje.

To, który blok ma w takim razie kwarantanne??

Prowadzenie przez POtargowicę negatywnej kampanii to pewna ich przegrana. Kidawa i jej sztab z Arłukowiczem na czele lekarzem który powinien leczyć ludzi , niczego się nie nauczyli.W Niemczech tez nie ma testów dla tych co chcą. Tylko lekarz decyduje o przeprowadzeniu testu i to tylko w wypadku podejrzenia infekcji.POtargowica też ma szansę na pokaz sprawności!Jak Budka, Kidawa, Sienkiewicz zadzwonią do Tuska i kolegów zKE, będzie szybka reakcja: dadzą wsparcie, będą nam wydawać maseczki, odkażacze, dowozić posiłki.Pomoc chorym w dzisiejszej sytuacji od strony opozycji jest właściwie żadna, opozycja przyjęła rolę obserwatora i szczucia na rząd. Tak szczerze mówiąc to za co My im płacimy..!!!.

To chyba najdłuższe wypracowanie jakie napisałeś w swoim życiu. Nie zmienia to faktu, że dalej jesteś wart mniej niż zero .