To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pełzająca elektromobilność

Pełzająca elektromobilność

W minionym roku w jeleniogórskim wydziale komunikacji zarejestrowano 16 samochodów elektrycznych. Razem z pojazdami, które zgłoszono w poprzednich latach jeździ ich w mieście kilkadziesiąt. Ich posiadacze mają do dyspozycji cztery punkty ładowania. Wbrew rządowym zapowiedziom trudno spodziewać się, aby rozwój elektromobilności miał wkrótce przyspieszyć. 

 

Trudno oczekiwać, żeby na polskich drogach (w tym – w Jeleniej Górze) pojawiło się w najbliższym czasie milion elektrycznych samochodów, ale jednak jakieś już są. – W ubiegłym roku – usłyszeliśmy w Wydziale Komunikacji UM w Jeleniej Górze zarejestrowaliśmy dokładnie 16 samochodów elektrycznych, w tym roku powinno być ich nieco więcej, ale akurat trudno przewidywać dynamikę wzrostu, bo na niej mogą się odkładać problemy finansowe firm, wynikające z niegasnącej epidemii.

 

Poza ubiegłorocznymi są jeszcze auta elektryczne z lat poprzednich, jednak jest ich niewiele. Są w Jeleniej Górze zarejestrowane także motocykle i skutery elektryczne, ale cała ta „flota” jest niewielka i nie można się spodziewać, że w najbliższych kilkunastu miesiącach mocno się zwiększy.
Jeleniogórskie MZK planuje zakup elektrycznych autobusów, ale będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy zostaną uruchomione fundusze zewnętrzne, w tym unijne.

 

Dzisiaj w Jeleniej Górze działają nieodpłatnie cztery punkty ładowania samochodów elektrycznych, w tym dwa w samym centrum miasta, tj. przy Baszcie Grodzkiej oraz przy ul. Bankowej. Wystawiono je z pieniędzy budżetowych miasta, instalacja jednego punktu, to kwota ok. 25 tys. zł. Kolejne pojawią się, gdy zostanie zwiększone zapotrzebowanie. W jakim okresie „tankowanie” w nich będzie bezpłatne – trudno dziś przewidzieć. 

Komentarze (25)

Nawet pancerny marian inwestujący w bur@@del w Krakowie to kryształ przy Don Orleone Obajtku.

No proszę; dzisiaj odblokowali zielone łapki".

Swiadczy to tylko o tym że jelenigórzan nie stać na auta elektryczne.Nie stać ponieważ w JG nie ma dobrzepłatnych miejsc pracy.Nie ma ich w wyniku pełzającego rozwoju a nawet braku rozwoju.Winą za taki stan rzeczy należy obarczyć tylko i wyłącznie zarządzających miastem od 1990roku.Zawiła ,Kusiak,Czernow,Obrembalski,Zawiła,Łuzniak wszystkie te osoby wywodzą się z szeregów platformy i kusiaka z SLD(pzpr).
Rządy cechowały sie brakiem wizji rozwoju miasta.Zawiła zdaje sie zlecił opracowanie strategi rozwoju .Wynikało z niej ze JG ma sie rozwijać o transport rzeczny.Być moze wynikiem tego opracowania jest fakt braku drogi dojazdowej do miasta w klasie drogi ekspresowej.

Rzeczywiście, za to w innych miastach taki dobrobyt, że same elektryczne śmigają. Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Ludzi po prosu nie stać, gdyż drukowanie kasy bez pokrycia prowadzi do drastycznych podwyżek wszystkiego. A poza tym auta elektryczne zwłaszcza w polskim klimacie to bezsens.

Transport rzeczny? Zmień Pan lekarza, tabletki lub jedno i drugie :)

A ty weź coś na pamięć. Takie właśnie były efekty prac ,,ekspertów" Zawiłego prezia, wszyscy się śmiali z tych ,,eksperckich" wniosków:)

Jakie to radzieckie, sowieckie, bolszewickie. Ten krzyk, "łapać złodzieja", uciekającego złdzieja ze zrabowanym portfelem... I ten cały jazgot wspak: sukces to przegrana 27:1, zazdrość świata na widok naszych sukcesów z walce z covidem. I ten czysty jak łza Obajtek i szef NIK, działki multimilionera Morawieckiego i te dwie wieże Kaczyńskiego i dziesiątki innych. Lenin mawiał, że państwem komunistycznym może rządzić nawet kucharka. Nami rządzi cała dywizja kucharek i kucharzy. Komunizm budują czyli nowe wraca tym razem w wersji marnego wodewilu. No, ale główny autor i dyrygent kremlowski nie jest jakoś specjalnie wrażliwym twórcą. Preferuje proste rozwiązania metodą salami, albo pałą między oczy.

Wyszło szydło z worka w kształcie żółtego potworka
A za nią demony chciwe i głodne wyjątkowo w kłamstwo płodne
Rozpierzchło się to tałatajstwo po całym kraju
I jak ich teraz połapać i wyrzucić z raju?

nic dziwnego. Auto elektryczne nie ma zadnych zalet w stosunku do tego na benzyne. Nawet ludzie, ktorych stac na takie autko kupuja tradycyjne.

"durnia mamy za prezydenta" a szmateusz morawiecki to powszechnie znany kłamca dwukrotnie certyfikowany oszust i krętacz !!!!

Wypełzalać mi z tymi kablami. Nie można nawet zrobić normalnie siku na te słupki.

Dał ci przykład mały kulawy hitler kałczyński, jak sika się po nogawce.

Sypnął się nowy ład krxyworyja patologicznego dwukrotnie certyfikowanego oszusta i kłamcy Moravitzkyiego. Choć faktycznie trudno prezentować propagandę sukcesu, jak nie ma respiratorów.
Trwa inny projekt. mamy do czynienia z "projektem: Daniel Obajtek". – To taka kontynuacja programu "Rodzina na swoim" - "Rodzina na swoim, twoim i moim". To nie jest jeden człowiek, tylko projekt. I "keine grenzen", żadnych granic. Jeśli posłu****y ludzi z PiS, to tak ma być i robimy to świetne. To jest tak zaprojektowane: skala zatrudniania różnych członków rodzin, pociotków jest systemowa. I jest na to przyzwolenie partii narodowych socjalistów pisbolszewików małego kulawego hitlera kałczyńskiego i jego zgrai.

Jedna pielęgniarka na 30 pacjentów, jeden lekarz na 28 pacjentów... Jakoś dużo tych lekarzy i pielęgniarek, może więc władza powtórzy apel: "niech wyjeżdżają" jak już powiedziało pisoskie swolocze w sejmie? może jakiś grosz Kurskiemu, z ministerstwa zdrowia, za popularyzację pandemii, i dla Rydzyka za modlitwy o więcej pefofilii; w sumie chyba jedyyną modlitwę ktorą on zna to ta o deszcz, deszcz pieniędzy.

Auta elektryczne są autami bardzo drogimi stąd ich niska popularność plus nie sprawdzają się wszędzie.
Ciekawe jak będzie wyglądało ładowanie aut elektrycznych ludzi którzy mieszkają w blokach bo ja jakoś tego nie widzę.
Najtańsze auto które było oferowane nowe to skoda city go iv ale wyprzedało się w wersji podstawowej bez dopłata cena 73000 zł a w tej kwocie można już mieć fajnie wyposażone inne auto z tego samego segmentu.
Auta elektryczne tak naprawdę to teraz ekstrawagancja i są to auto nisko emisyjne ponieważ ponieważ produkcja też zostawia swoje zanieczyszczenie nawet większe niż aut tradycyjnych.

redakcja gnidacja - jak mogliście zatrudnić tak g****ego trolla - całe forum zarzygane a wy nic nie widzicie?
Weźcie go i dokształćcie towarzysze !

Narodowi socjaliści pisbolszewicy wprowadzają terror do 9 kwietnia po to by 10 kwietnia miesiączkujący mały kulawy hitler kałczyński ze swoją bandą obłąkańców mógł odprawiać gusła smoleńskie i tańce z trumnami. Ohyda!

Ale ten portal to czerwony i zakłamany. Cenzura działa w pełni. PROSIMY o swobodny osąd i o ODBLOKOWANIE ZIELONYCH ŁAPEK. Tak bardzo boicie się prawdy?????????????????????????????????????????

Ląduj dziadu. - powiedziała kaczka do kaczki przed dolotem do Smoleńska. A potem była już jedna z nich kaczką pieczoną. Od tamtego czasu kaczka żywa "dochodzi" w trakcie comiesięcznych miesiączek. Zatruwa życie Polakom.

Tak, właśnie jest. Oni się tego boją najbardziej. Tak działa lewactwo na całym świecie. Kto ma inne zdanie jest przez nich blokowany. Podawać przykłady???

Była agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz, która brała udział w badaniu oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka za rządów PO-PSL, wykonywała zlecenia dla gminy Pcim i oceniała dla Obajtka dokumenty, którymi ten bronił się potem w prokuraturze. Dziś szefuje Orlen Upstream.Mafijne łajno małego kulawego kaczysyna.

Widać jak was CZERWONYCH bardzo boli, że POLACY się bogacą. Miło czytać te sowieckie dzikie wycie. Z rozpaczy. Wy chcieliście POLSKI tylko dla siebie. WY złodzieje. Nawet was boli, że polskie firmy dostarczają PARUWKI na POLSKIE stacje ORLEN. Parówkowym skrytożercom mówicie stanowcze NIET nie nada. Nu choroszo szto????

Skąd to idzie takie DZIKIE WYCIE????? To czerwonym złodzieją ryje odrywają od naszych POLSKICH złotych KORYT. A poszli wy za Ural.

Popracuj nad polszczyzną, bo na razie udawanie Polaka ci nie idzie.

Przyzwyczajcie się ZŁODZIEJE CZERWONE bo tak ta będzie na wieki.