To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jacek Kleyff w Jeleniej Górze – rozdajemy zaproszenia!

Jacek Kleyff w Jeleniej Górze – rozdajemy zaproszenia!

W piątek, 18 października 2019, o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza na koncert Jacka Kleyffa - legendy polskiej piosenki autorskiej i jednego z jej najwybitniejszych przedstawicieli. Jacek Kleyff – charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. Kleyff – bard, poeta, kompozytor, współtwórca kabaretu „Salon Niezależnych” oraz Orkiestry Na Zdrowie. Jego koncert to wydarzenie, jakiego nie można przegapić!

W listopadzie 2012 nakładem Wydawnictwa „Czarne” ukazała się książka pt. „Rozmowa”, będąca zapisem wywiadu – rzeki z Jackiem Kleyffem. Przedstawia fascynującą biografię nietuzinkowego człowieka, w której tle brzmią echa historii Polski ostatnich dekad. W 2013 roku artysta po czternastoletnim milczeniu powrócił z płytą pt. „Znalezienie”, która okazała się wielkim wydarzeniem.
Podczas koncertu w Jeleniej Górze Jackowi Kleyffowi na scenie towarzyszyć będzie Nastazja Niakrasava, wokalistka i multiinstrumentalistka (akordeon, cymbały, śpiew), urodzona w Kazachstanie w rodzinie białorusko-rosyjskich przesiedleńców. Artystka ta wychowała się na Białorusi, a od 2009 roku mieszka w Polsce. Do tej pory występowała z etno-jazzową grupą NHS, w 2008 roku utworzyła z Pawłem Ryżkowem formację Folk Roll. Od 2011 współpracuje także z formacją R.U.T.A.
Po koncercie w „Muflonie” widzowie będą mieli możliwość nabycia książki, zdobycia autografu i porozmawiania z wybitnym artystą.
Rezerwacja i zakup biletów w cenie 40 zł w sekretariacie MDK Muflon. Tel. 75 755 37 70.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na październikowy koncert Jacka Kleyffa w Jeleniej Górze. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 we wtorek, 15 października 2019 r., po godz. 12.00. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!

Komentarze (9)

Sztucznie pompowane przez Salon koszerne byle co.

Możesz nie lubić J.Kleyffa i jego piosenek. Możesz słuchać disco polo, nie ma przymusu. Ale co ma do rzeczy pochodzenie czy narodowość. Przecież śpiewa i mówi po polsku, da się zrozumieć a nawet docenić przy odrobinie samodzielnego myślenia. J.Tuwim i J.Brzechwa też byli koszerni. I co z tego?
Rozumiem, że działasz zgodnie z pompowanym przez pewnego kurdupla trendem. Tyle, że patriotyzm nie na tym polega...

to jest chyba bez urazy Zyd bo czesto pisze w Gazecie Wyborczej i jest tam promowany. Poza tym ma silne obsesje na punkcie narodowcow. Ale jedna jego piosenka jest calkiem fajna.

Dla mnie może być nawet Wolakiem dopóki gada z sensem. Zdecydowanie wolę takich Kleyffów niż narodowców. A całkiem fajnych piosenek kilka by się znalazło.

Jego ojciec Zygmunt czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej działał w polskim podziemiu niepodległościowym, a następnie wziął udział w powstaniu warszawskim na terenie Mokotowa, w szeregach batalionu „Olza” – Zgrupowania Pułku Baszta.

To o niczym nie swiadczy bo Pulk Baszta nalezal do AK, ktore byly nafaszerowane konfidentami i bandziorami. Ostatnie badania historykow wykazaly, ze jedyna organizacja wojskowa, do ktorej przynaleznosc dawala gwarancje uczciwosci i patriotyzmmu byly Narodowe Sily Zbrojne NSZ.

to byli rzołnierze wykleci a nie jakiś NZS!

Ten NSZ to byla elita crème de la crème polskich zolnierzy.
Z AK niestety inna historia. Po wojnie wielu ludzi AK razem z Ubekami uczestniczylo w mordowaniu zolnierzy NSZ bo to wlasnie byli ci prawdziwi ZW. W AK byl nie tylko ojciec Kleyfa ale tez Complexa i wielu innych tego typu postaci.

co ty wiesz o ZNF ! głombem jesteś i politykierem ! wara od rzołnierzy wyklemtnych ! to byli polacy a nie co to teraz sie wyprawia !