To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Otwarcie rynku we Wleniu po rewitalizacji

Otwarcie rynku we Wleniu po rewitalizacji

Oficjalne otwarcie rynku we Wleniu po rewitalizacji zaplanowane jest na piątek 16 października 2020 r. Ze względu na obostrzenia sanitarne, związane ze stanem epidemii, jesienne wydarzenie organizowane w pięknej przestrzeni w sercu miasta przebiegać ma w szczególnych warunkach i podzielone jest na wyodrębnione części programowe. Uroczystości, które rozpoczną się mszą świętą ku czci patronki miasta, za - św. Jadwigo Śląskiej, zakończy plenerowy koncert Anny Jurksztowicz oraz nocne zwiedzanie zamku Lenno. Artystyczna część wydarzenia jest finałowym akcentem kulturalnego programu "Lato i jesień na bruku" realizowanego przez ostatnie cztery miesiące na wleńskim rynku.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych okolicznościowe nabożeństwo odbędzie się nie na terenie przy Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu, a w miejscowym kościele parafialnym. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane ze stanem epidemii, część wcześniej zaplanowanego programu została odwołana. Nie odbędzie Piknik Jadwiżański przy pomniku Gołębiarki i plenerowy pokaz zumby. Ograniczone zostały możliwości przejazdów Wleńską Koleją Drezynową oraz ilość uczestników wydarzeń kulturalnych. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych odwołane mogą zostać, popołudniowe plenerowe koncerty artystek z Wlenia – Renaty Galik i Seniorek z Doliny Bobru oraz wieczorny koncert gwiazdy – Anny Jurksztowicz i Nocne Zwiedzanie Zamku Lenno, którego start zaplanowany jest na godz. 19.00 przy pomniku Gołębiarki.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym, związanym ze stanem epidemii. Ubieramy maseczki, dezynfekujemy ręce i cieszymy się życiem z zachowaniem bezpiecznego dystansu – apelują organizatorzy.  

Komentarze (1)

Wiadomo - bez mszy rynek zapadnie się pod ziemię :)