To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Oświadczenie diecezji legnickiej w sprawie ks. Piotra M.

FOT. Pixabay

Diecezja legnicka wydała oświadczenie w sprawie Piotra M., księdza z Ruszowa, oskarżonego o molestowanie dwóch dziewczynek i decyzją sądu oczekującego na apelację na wolności. 

Oświadczenie ws. ks. Piotra M. z Ruszowa

W związku z warunkowym uchyleniem tymczasowego aresztu ks. Piotra M. wydanym przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, Diecezja Legnicka oświadcza, że po wpłaceniu poręczenia majątkowego przez rodzinę ks. Piotra M., wymaganego przez sąd do opuszczenia aresztu, zgodnie z przepisami kościelnymi, do czasu prawomocnego wyroku sądu, duchowny będzie przebywał w odpowiednim miejscu wyznaczonym przez Biskupa Legnickiego Jednocześnie diecezja prosi o poszanowanie prawa, zgodnie z którym także osobie duchownej przysługuje możliwość złożenia apelacji, gdyż wyrok nie jest prawomocny.

Ponadto informujemy, że niezwłocznie po zatrzymaniu został wydany dekret biskupa, na mocy którego ks. Piotr M. nie może przebywać w parafii w Ruszowie, nie może pełnić publicznych funkcji duszpasterskich i liturgicznych oraz ma zakaz kontaktów z dziećmi i młodzieżą.

ks. Waldemar Wesołowski rzecznik prasowy diecezji legnickiej

Komentarze (30)

"Jednocześnie diecezja prosi o poszanowanie prawa, zgodnie z którym także osobie duchownej przysługuje możliwość złożenia apelacji..." - czegoś tu nie rozumiem, kto zatem zabrania złożenia oskarżonemu apelacji? Z aresztu też można chyba złożyć apelację - jak mniemam - przez obrońcę, a jeśli się mylę - tyle zmian w obecnym prawie, wprowadzonych przez mgr.Ziobro, że się pogubiłem - zatem proszę o sprostowanie!

"Jednocześnie diecezja prosi o poszanowanie prawa,"Czyjego prawa ?jakiego cywilnego czy kościelnego?

Takie oświadczenie brzmi jak groźba .

Pedofila i gwałt jest fundamentem religii i środowiska chrześcijańskiego. Natomiast diecezja ma bronić księży przed społeczeństwem, nie odwrotnie. Sam Jezus jest dzieckiem pochodzącym z gwałtu na nieletniej, Józef zaś wychowywał pokornie nie swoje dziecko. Nawet chrześcijanie traktują go jako piąte koło u wozu.

Trzaskowski skończy jak Palikot ! Fałszywy cwaniak lawirujący i kłamiący (jak wszyscy zresztą z PO), uciekający od odpowiedzi na pytania, z tylko jednym pomysłem na Polskę – powrót komunizmu połączonego z tęczową zarazą . Jakże on nienawidzi kraju w którym żyje i jakże gardzi ludźmi, którzy są obywatelami naszego kraju ! Jaki on jest mściwy, podły i obrzydliwy !! Ile w nim nienawiści i ohydy !!! Psycholog T. Jarząb postawił diagnozę: On nie zachowuje się normalnie. Wygląda jakby był nawiedzony lub opętany dwoma ideologiami. I do tego kłamie – kłamie notorycznie ! To fałszywy cwaniak, naładowany nienawiścią do Polski i Polaków. Studiował za pieniądze lewackiego żyda Sorosa. Jak myślicie – tak po prostu, tak za darmo, tak za piękne oczy mamusi SBJustyny ? Nie, nie – przyszedł czas by wykonać zobowiązania ! Stąd projekt Trzaskowskiego wprowadzenia ideologii tęczowego komunizmu dla Polski.

buuuuuahahahahahahaha aleś ty g****

odpowiedź do Jan5

Jan5 pisze jak jest, na co ty wybuchasz pustym rechotem a nawet komentarzy nie ogarniasz. W sumie się nie dziwię...

A coś odnośnie artykułu czy po prostu wklejasz tę propagandę gdzie popadnie?

Hose czyli gacie mocno zużyte i niekoniecznie niezafajdane....

Ja wiem, że wszyscy mają to w dziubdziuś, ale tych dziewczynek nie było dwie, tylko dużo więcej, kilkanaście spraw się przedawniło, a szanowny ksiądz harcował jak lis w kurniku od lat 80.

Coś tak wszystko dokładnie i niezaprzeczalnie wiesz - czyżbyś harcował wspólnie z księżulkiem?

Jak dla mnie mogą sobie molestować te dzieci, mam to gdzieś. Wystarczy nie chodzić do kościoła i nie puszczać tam swoich dzieci.

Tak samo jak w chrześcijańskiej kulturze gwałcono małe dzieci, patrz Maria zgwałcona przez "boga", czy też w kolejnej religii, muzułmanie, też lubią takie zabawy, po dziś dzień. Judaizm? To taki Żywiec, chrześcijaństwo to Tatra - ta sama firma, tylko inny klient.

hose-czyli gacie, zafajdane...

KRK musi płacić odszkodowania dla ofiar tak jak w USA czy Irlandii.

Czasy bicia dzieci na religii tak jak w latach 50-60 skończyły się .

Du pa prezydent wszystkich pedofilii pochyli się i ułaskawi.

Symptomatyczne skądinąd, że "prawa" publika brzydzi się homoseksualnym seksem, chyba, że jest to seks więzienny, wtedy - z tego co wygląda - nie.

To jest poziom niedostępny racjonalnej analizie.

Związek Zawodowy Pedofilów w Koloratkach "Miłość nie wybiera" poręczył za nomen omen członka?

Większości księży wystarczy walenie konia ...ale nie wszystkim...

Oglądaliście film "Pianista "?

W 1933 roku narodowy socjalizm Adolfa Hitlera wydawał się kolejną niemiecką partią.

Świat tylko patrzył.

W 2020 narodowi socjaliści pis.bolszewicy kulawego führera Kaczyńskiego zaczynają traktować tych biednych zagubionych ludzi spod znaku teczowej flagi niczym Adolf Hitler Żydów po wygranych wyborach 1933 roku.

Nie wolno patrzeć i milczeć widząc poczynania narodowo socjalistycznych pis.bolszewików.

je*ana pedofilska mafia

Ojcze u nas jest miejsce dla ciebie! Najlepiej u mnie w celi!! Codziennie będziesz brany pod uwage także warto!! A wyposzczony jestem że uuu... A w czterech na celi i każdy ma na ciebie głoda

w d..pie mam prawa je.anego pedofila. Zachciało się dzieci? schowaj swojego ryja i nie pokazuj.Ile jeszcze dzieci ma przejść przez piekło zanim zaczniecie zamiast ich ułaskawiać , tępić jak pasożyty.Jak ma na nazwisko ten pedofil?

Pedofilska czarna mafia wykupująca swoich z więzień za pieniądze wiernych z ohronką rządu i instytucji państwowych. Sojusz tronu z ołtarzem!

"Niech Duch zstąpi" jednak nie zszedł ,a nadzieja że Wojtyła oczyści ,zmodernizuje Kościół spełzły ,Stworzył nową religię ludyczną aby "ciemny" i czarny lud się cieszył .A bagno nadal się rozwijało w Watykanie. II skapitulował a Franciszek nie ma sił na walkę z korporacją . Nadzieja że uwidoczni się NOWY Reformator na wzór LUTRA .KOŚCIÓŁ trzeba oczyścić nie tylko z przestępców seksualnych również z przystawek sekciarskich i rozwód tronu amboną . Odpolitycznić i zacząć studiować BIBLIĘ.

Hierarchia staje się ropiejącym wrzodem na ciele kościoła powszechnego.

Prawdziwa Marta "wolska" mając pozamałżeńskie dziecko bierze kolejny kościelny ślub będąc w 8-mym miesiącu, by w ten sposób tworzyć zdrową, przykładna "wolską katolicką rodzinę".

Prawdziwy "wolski katolik" bierze drugi kościelny ślub unieważniając pierwszy, bo w ten sposób pozbywa się kłopotu z pełnoletnim synciem gwałcicielem 8-latek.

Czekam.....

To Białoruś? nie, Korea Północna. A serio - ilu pedofilów w sutannach odwiedzono w miejscu zamieszkania w celu weryfikacji podanego adresu? Obstawiam liczbę 0. Czy w związku z podejrzeniami o udział w aferze łapówkowej odwiedzono kulawego w jego bunkrze na Żoliborzu? Co z Szujowskim i aferami z zakupem za setki milionów złotych - ktoś z policji wpadł na chwilę do chaty?

Kiedy będziesz????