To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ksiądz z Ruszowa na wolności poczeka na apelację

Ksiądz z Ruszowa na wolności poczeka na apelację

Piotr M., były proboszcz parafii w Ruszowie decyzją Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze na apelację poczeka na wolności. Ksiądz został nieprawomocnie skazany na pięć lat więzienia za molestowanie dwóch dziewczynek.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zadecydował 6 sierpnia, że do czasu rozpatrzenia apelacji, ksiądz będzie na wolności.

Kaucja 80 tysięcy złotych

Warunkiem było wpłacenie 80 tysięcy złotych kaucji w ciągu 14 dni. Pieniądze szybko trafiły na konto wymiaru sprawiedliwości. Sąd orzekł, że ponadto Piotr M.ma raz w tygodniu meldować się na komisariacie policji, nie wolno mu się kontaktować z pokrzywdzonymi dziewczynkami i ich rodzicami.

Nie wiadomo, czy ksiądz wrócił do swojej wsi. W związku z podejrzeniem czynów pedofilskich duchowny ma zakaz podejmowania posługi kapłańskiej, noszenia stroju duchownego oraz zakaz kontaktów z dziećmi i młodzieżą. Kuria legnicka prowadzi wobec niego postępowanie kanoniczne.

Nieprawomocny wyrok

Wyrok w sprawie księdza Piotra M. z Ruszowa, oskarżonego o dwa przestępstwa o charakterze seksualnym przeciwko dwójce dzieci zapadł 13 marca.

Były proboszcz został skazany na 5 lat więzienia. Sąd orzekł także o środkach karnych: dożywotnim zakazie zajmowania stanowisk związanych z opieką i wychowywaniem dzieci, zakazie zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres 15 lat, nawiązce na rzecz każdej z pokrzywdzonych w kwocie 25 tys. zł.

Wyrok był zgodny z oczekiwaniami prokuratury. Apelację wniosła obrona. Na jej wniosek Sąd Okręgowy zadecydował, że Piotr M. może opuścić areszt i na rozprawę apelacyjną oczekiwać na wolności. Rozprawa apelacyjna odbędzie się prawdopodobnie jesienią.

Bulwersująca sprawa

Piotra M. zatrzymano w maju tego roku, po tym jak kobieta zgłosiła podejrzenie, że molestował jej dziecko. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu podjęła decyzje o jego zatrzymaniu, a po weryfikacji zgłoszenia postawiono mu zarzut podejmowania innych czynności seksualnych wobec małoletniego. Ksiądz trafił do aresztu na trzy miesiące.

Prowadzone postępowanie doprowadziło do postawienia oskarżonemu dwóch zarzutów czynów seksualnych wobec dzieci. W obu przypadkach chodziło o dzieci niepełnosprawne umysłowo. Rozprawa toczyła się  z wyłączeniem jawności.

Część wspólnoty wiernych parafii w Ruszowie przed salą sądową demonstrowała poparcie dla księdza. Byli tacy, którzy twierdzili, że wytoczony mu proces jest nagonką na duchownego, a od sądzenia księdza jest tylko Bóg, a nie świecki sąd. Wielu z nich oskarżało matki dziewczynek o kłamstwo i towarzyszyło proboszczowi, gdy ten wchodził do sądu i na salę rozpraw. Zebrani o odmiennym poglądzie przekonywali z kolei, że zjawisko pedofilii wśród duchownych, to efekt systemowego ukrywania takich przestępstw przez polski Kościół.

Środowisko nadal jest podzielone, a emocje podgrzała decyzja Sądu o wypuszczeniu Piotra M. na wolność.

Komentarze (21)

Du.pa prezydent wszystkich pedofilii uniewinni gada.

Związek Zawodowy Pedofilów w Koloratkach "Miłość nie wybiera" poręczył za nomen omen członka?

Biskupstwo polskie dokonalo cudu w Łagiewnikach:

ożenić prawiczka z trójką dzieci z dziewicą z jednym dzieckiem

- to naprawdę cudowny numer.

kiedy będziesz....???

Co się dziwicie ? Wojtyła chronił a nawet przyjmował największego przestępcę seksualnego ,"Kto i dlaczego tak długo go chronił? W jaki sposób doszło do tego, że w samym Watykanie (a świadectwo abp. Vigano to tylko jeden z dowodów na istnienie takiej grupy) powstała „lawendowa mafia", która chroniła nie tylko McCarricka, ale także abp. Juliusza Paetza czy założyciela zakonu legionistów o. Marciala Maciela Delgado i wielu, wielu innych homoseksualnych hierarchów?" pyta Terlikowski. A ostatnie przedstawienie slubu świętokradzkiego W wymyślonym sanktuarium Łagiewniki . Pytania ,pytania . A obatel taki święty.

pedofilska czarna mafia w swoim najwiekrzym rozkwicie(!!!!!!!!) w kraju trzeciego świata z bezbronnymi dziećmi rzuconymi na ofiarne ołtarze...

pedofile w koloratkach....dlatego moja noga w KK nie postanie. Boga mozna mieć w sercu. Te dziady to tylko ludzie ze wszystkimi ich wadami

Jeszcze chyba do niektórych nie dociera, że księża nie sfrunęli z nieba ale pochodzą z takich samych rodzin, jak inni pedofile: lekarze, artyści, tatusiowie, dziadkowie, wujkowie itp.

W nawiązaniu do ostatnich "wydarzeń" w Stolicy, oraz tego opisanego w tym artykule, nasunął mi się pomysł niemal genialny: otóż, przed upływem drugiej kadencji tego miłującego suwerena rządu (trzeciej to już nie będzie, Naród się dostatecznie na PiS-owcach "pozna"). Aby (rząd) nie mógł podpaść pod Trybunał Stanu oraz odpowiedzialność karną i wieloletnie więzienia - podpowiadam panu Prezydentowi, co następuje: uniewinnić od wszystkiego (złego), wszystkich członków rządu i czołowych przedstawicieli PiS-u! Co? Że tak nie można? Ano można, niewinnego pana Kamińskiego można było uniewinnić, zatem jest precedens! Co nakradli (naturalnie legalnie!) będzie ich i spokojnie doczekają sowitej emerytury. Tylko jest jedna - z mojej strony - mała prośba: za ten pomysł, proszę przelać 1% na moje konto, od ukradzionego każdego miliona, przez każdego uniewinnionego. W końcu mam prawo do prawa autorskiego!!!

P.S. Zapomniałem dodać - panie Prezydencie - otóż z tego jednego procenta należnego mnie tantiemu, obiecuję wybudować Dom Spokojnej Starości dla księży pedofilów, by mogli w spokoju przemyśliwać i modlić się, nad swoją niezaspokojoną chucią...

Od kiedy osoba skazana na karę pozbawienia wolności może czekać na wyrok Sądu Apelacyjnego na wolności?

Może to jest właśnie jakieś rozwiązanie, jak szczepionka. Trzeba gwałcić ludzi tak długo, aż zrozumieją, że cały ten bóg i kościół to stek bzdur. I może właśnie trzeba zaczynać od tych najmłodszych, żeby zrozumieli, że tam nie ma po co łazić.

Narodowo socjalistyczna grupa przestepcza małego kulawego führera gnijącego w kaczych bunkrach przy Nowodworskiej i na Żoliborzu przekroczyła etap, po którym ich poprzednicy narodowo socjalistyczni członkowie SA i SS zbudowali obozy koncentracyjne i krematoria.

Faszyzm i nazizm we wczesnej postaci jest wtedy, gdy fanatyczne, skrajne grupy mobilizują bojówki albo państwo dla przemocy przeciw grupom, na których koncentruje się zorganizowana kierowana przez narodowo socjalistyczne państwo nienawiść. Kropka.

Nie trzeba obozów koncentracyjnych ani wojen.

Mądrzy ludzie ostrzegali już prawie 5 lat temu gdy współcześni narodowo socjalistyczni pis.bolszewicy zaczęli kombinować przy T.K.

g**** wciąż im biją brawo i do dziś nie rozumieją w jakim kierunku to zmierza oraz, że w końcu przyjdą także po nich.

twoja zdRadzieckość przebija się we wszystkim nadzwyczaj wyraźnie. Nie potrafisz ukryć twojej bolszewickiej natury. Albo twój stary wjechał tu na radzieckim czołgu, potem spłodził ciebie i zaszczepił ci, jak widać nadzwyczaj skutecznie, bolszewizm, albo sobie go zaszczepiłeś służąc jako ku,nd el sowieckiemu panu, kiedy jeszcze można w Polsce było...

Wszystkie pedofilskie katabasy mam nadzieję, że pozdychacie w mękach. Tego wam szczerze życzę z całego serca. Tfu!

Popieram. Oczywiście mamy na myśli WSZYSTKICH, czyli ludzi showbiznesu, polityków, artystów, księży, lekarzy i całej reszty....

Rząd przeniósł się do Torunia ,do nadprezesa ,nadpremiera Rydzyka .Pętla sie zaciska.

Oglądacie film "Pianista "? W 1933 roku narodowy socjalizm Adolfa Hitlera wydawał się kolejną niemiecką partią.

Świat tylko patrzył.

W 2020 narodowi socjaliści pis.bolszewicy kulawego führera Kaczyńskiego zaczynają traktować tych biednych zagubionych ludzi spod znaku teczowej flagi niczym Adolf Hitler Żydów po wygranych wyborach 1933 roku.

Nie wolno patrzeć i milczeć widząc poczynania narodowo socjalistycznych pis.bolszewików.

twoja zdRadzieckość przebija się we wszystkim nadzwyczaj wyraźnie. Nie potrafisz ukryć twojej bolszewickiej natury. Albo twój stary wjechał tu na radzieckim czołgu, potem spłodził ciebie i zaszczepił ci, jak widać nadzwyczaj skutecznie, bolszewizm, albo sobie go zaszczepiłeś służąc jako ku,nd el sowieckiemu panu, kiedy jeszcze można w Polsce było...