Olimpia KG wiceliderem okręgówki

Trwa dobra seria ligowa piłkarzy kamiennogórskiej Olimpii. W niedzielne popołudnie zespół trenera Łukasza Kraszewskiego wygrał 2:1 (0:1) w Pieńsku z Hutnikiem i awansował na drugie miejsce w tabeli jeleniogórskiej okręgówki. To już piąte w tym sezonie zwycięstwo Olimpii.

Solidna drużyna ma też na koncie remis i porażkę. Hutnik prowadził do przerwy od 14. minuty po golu Dariusza Kowala. Napastnik gospodarzy nie wykorzystał kilku znakomitych okazji, m. in. sam na sam z bramkarzem Damianem Powiertowskim. Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie strzałem życia popisał się Marcin Masiel. Nie dał szans obrony pieńskiemu goalkiperowi posyłając piłkę z rzutu wolnego z 40 metrów w samo okienko bramki. W 55. minucie końcowy wynik ustalił Konrad Domin uderzając futbolówkę z woleja z 16 metrów pod dobrej wrzutce z boku.

Remisowym 1:1 (0:0) zakończyła się derbowa konfrontacja w Leśnej pomiędzy Włókniarzem i gryfowskim Gryfem. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem do siatki gości trafił Daniel Farganus. W 83. minucie wyrównał Robert Rodziewicz.