To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ogród z muzyką

W niezwykłej scenerii zaśpiewa Anna Patrys

Ogród Japoński SIRUWIA w Przesiece to nie tylko zachwycająca przyroda i codziennie inny, żywy obraz kultury japońskiej w krajobrazie Karkonoszy. To także miejsce niecodziennych wydarzeń. Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, o godz. 16.00, w pięknej, orientalnej scenerii zabrzmi Letni Koncert Muzyki filmowej w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Anny Patrys (sopran) oraz Róży Wysockiej (fortepian) i Janusza Nykiela (skrzypce). W programie przebojowe utwory z filmów Braveheart, Gladiator, Purpurowe skrzypce, Drakula, Lista Schindlera, Pianista, Fortepian, Dom, Polskie drogi, Władca Pierścieni, Forrest Gump, Życie jest piękne, Zapach kobiety.

Gwiazda muzycznego wydarzenia - Anna Patrys - to sopran dramatyczny o ciemnej barwie i wirtuozowskiej technice, który umożliwia artystce kreowanie niezwykłych interpretacji. Anna Patrys studiowała śpiew klasyczny na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesor Henryki Januszewskiej-Stańczyk. W 2014 roku była zwyciężczynią inauguracyjnej nagrody Elizabeth Connell Prize for Dramatic Sopranos. W sezonie 2017/2018  zaśpiewała IV Symfonię G. Mahlera w Dolnośląskiej Filharmonii w Jeleniej Górze. W roku 2018 zadebiutowała w tytułowej roli w Aidzie G. Verdiego na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu oraz w roli Elżbiety w operze Don Carlos G. Verdiego na Immling Festspiele w Niemczech. Anna Patrys pozostaje w stałej współpracy z Och-Teatrem w Warszawie, gdzie regularnie można ją usłyszeć w spektaklu Terrence’a McNally’ego Maria Callas. Master Class. Sezon 2018/2019  rozpocznie debiutem w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, w roli Abigaille w Nabucco G. Verdiego. W repertuarze wiele dzieł muzyki kameralnej oraz symfonie wokalne, takie jak Symfonia Pieśni Żałosnych H. M. Góreckiego, IX Symfonia L. v. Beethovena, Symfonia Hymn Chwały F. Mendelssohna, Sinfonia Sacra Elegerunt Apostoli M. Zieleńskiego,  Angelus W. Kilara. W swoim dorobku ma wspólne występy z wieloma wybitnymi dyrygentami (Krzysztof Penderecki, Peter Hirsch, Ottavio Dantone, David Lee, Lawrence Foster, Christopher Lyndon-Gee, Ulf Schirmer, Lothar Koenigs, Christopher Moulds, Carlo Rizzi, Frank Strobel, Dave Claessen, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Marek Moś, Władysław Kłosiewicz, Kazimierz Kord, Wojciech Michniewski, Małgorzata Kaniowska, Sebastian Perłowski, Łukasz Borowicz, Bohdan Jarmołowicz oraz Wojciech Czepiel). Śpiewaczka jest również założycielką Sudeckiego Stowarzyszenia Artystów Śpiewaków L’Orpheo.

Udział w koncercie w Ogrodzie Siruwia nie wymaga dodatkowych opłat. Obowiązują standardowe bilety wstępu do Ogrodu, obejmujące także udział w wydarzeniu muzycznym. Zapraszamy!

Siruwia.jpg