To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obrazy Łukasika otwierają cykl wystaw

Obrazy Łukasika otwierają cykl wystaw

 

Wernisaż obrazów JAROSŁAWA ŁUKASIKA zainauguruje – w sobotę, 23 lutego o godzinie 18 - cykl wystaw w nowo otwartym Centrum Sztuki w Staniszowie pod wspólnym tytułem "Barometr. Sztuka – Architektura – Społeczeństwo".

 

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert "Dwa kwartety smyczkowe" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Romana Samostrakova.

 

Jarosław Łukasik, malarz i krytyk sztuki, dzieciństwo i młodość spędził w Hajnówce, przy granicy polsko - białoruskiej. Malarstwo studiował w Poznaniu, gdzie do dziś mieszka i pracuje. Wielokrotnie nagradzany przez środowisko krytyków sztuki, uczestniczył w 15 wystawach zbiorowych i 17 indywidualnych w Polsce i w Niemczech.

 

O swoich obrazach autor wystawy mówi, że „nie zmierzają do określonej puenty. Ich sens jest każdorazowo odmiennym domniemaniem ufundowanym na intuicji, której ostateczny pesymizm skrywa się pod kolorową maską syntetycznych, bądź jak to woli, surowych i prostych w formie, kompozycji”.

 

Wystawę Jarosława Łukasika pt. "Okno – wnętrze - ściana" będzie można oglądać w Centrum Sztuki w Staniszowie do 13 marca 2013 roku.