To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

O współczesnym malarstwie polskim i komiksie w BWA

O współczesnym malarstwie polskim i komiksie w BWA

Panel dyskusyjny zatytułowany „Współczesne malarstwo polskie” już w środę, 29 listopada, o godz. 17.00. W piątek, 1 grudnia, o godz. 10.00 warsztaty z komiksu. To kolejne imprezy zorganizowane w ramach projektu „Sztuka i obraz” przez Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

W środowej dyskusji o malarstwie udział wezmą m.in. Paweł Jarodzki, Wojciech Kozłowski oraz Joanna Mielech oraz pracownicy jeleniogórskiego BWA - Janina Hobgarska, Luiza Laskowska i Piotr Machłajewski.
Paweł Jarodzki (ur. 1958) - malarz, grafik, rysownik, autor komiksów i podręczników dla dzieci; zajmuje się też poezją i sztuką wideo. Jako profesor prowadzi pracownię multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest też kuratorem BWA Awangarda we Wrocławiu.
Wojciech Kozłowski (ur. 1961) - od 1998 dyrektor galerii BWA w Zielonej Górze, wykładowca w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wielokrotny juror i nominujący w konkursach artystycznych m.in. Spojrzenia, Bielska Jesień, Samsung Art Masters, Promocje. Członek AICA.
Joanna Mielech - historyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce i fotografii, wykładowca historii sztuki i fotografii w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii. Pracowała w Galerii BWA, obecnie w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze.

Piątkowe warsztaty z komiksu poprowadzi Przemysław „Trust” Truściński – rysownik, ilustrator. Jeden z najwybitniejszych polskich twórców komiksów. To autor kilku albumów oraz kilkudziesięciu komiksów krótkometrażowych. Współpracował z najważniejszymi polskimi scenarzystami. Twórca tysięcy ilustracji do tekstów prozatorskich i artykułów prasowych, rysunków do scenografii dla telewizji i teatru oraz projektów graficznych do gier komputerowych, m.in. postaci Geralta do pierwszej części gry Wiedźmin. Popularyzator komiksu i animator kultury, współtwórca i wieloletni wiceprezesem Stowarzyszenia Twórców „Contur”.
Ilość miejsc na warsztatach ograniczona. Organizatorzy proszą o zapisywanie się w BWA albo telefonicznie (75) 75 266 69. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Truscinski BWA.jpg