Najlepszy mecz Karkonoszy w tej rundzie. Wyniki IV ligi

Pewne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem odnieśli piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra w meczu 23. kolejki IV ligi. Pokonali 4:0 AKs Strzegom. Czy to oznacza, że zawodnicy Marka Siatraka kryzys mają już za sobą?

Jeleniogórzanie przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani i już po pierwszej połowie byli niemal pewni, że zainkasują trzy punkty. W 19. minucie na szarżę prawą stroną boiska zdecydował się Robert Lekszycki. Przebiegł pół boiska i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości strzelił w długi róg. Piłka ugrzęzła w siatce.

W 29. minucie strzał Łukasza Kowalskiego obronił Rafał Kretkowski, ale przy dobitce Tomasza Woźniczki był bezradny. Okrasą dobrego występu biało-niebieskich był gol Szymona Kozołubskiego z 33. minuty spotkania. Skrzydłowy gospodarzy zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.
W drugiej połowie goście stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki, ale świetnie na przedpolu radził sobie bramkarz jeleniogórzan Oskar Wieliczko. Na niespełna kwadrans przed końcem dobrą akcję zespołową wykończył Lekszycki i ustalił wynik spotkania. Podawał Bartosz Poszelężny.
W najbliższą sobotę (6 maja) jeleniogórzanie grają na wyjeździe z ostatnią w tabeli Granicą Bogatynia i jeśli utrzymają formę ze środy, nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.
Karkonosze Jelenia Góra na 7 kolejek przed końcem sezonu zajmują 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Najlepszymi drużynami z byłego jeleniogórskiego są: Apis Jędrzychowice, który zajmuje 3. miejsce (47 pkt.) i Włókniarz Mirsk (7. miejsce i 32 punkty). Znacznie więcej drużyn z naszego regionu znajduje się w dolnej części tabeli. To: Piast Wykroty (11 m-ce, 25 pkt.), GKS Warta Bolesławiecka (12 m-ce, 25 pkt.), Nysa Zgorzelec (13 m-ce, 23 pkt.), Lotnik Jeżów (15 m-ce, 16 pkt.), Granica Bogatynia (16 m-ce, 13 pkt.). Liderem IV ligi są rezerwy Zagłębia Lubin, które zdobyły 62 oczka.

– Cieszy kolejne zwycięstwo, zwłaszcza odniesione w takim stylu – mówi wiceprezes klubu Konrad Ambroży. – Jeżeli w sobotę uda się wygrać na wyjeździe z Granicą Bogatynia dystans do pierwszej szóstki mocno skróci się. Jestem przekonany, że piłkarzy na to stać. Początek rundy nie był najlepszy w naszym wykonaniu, ale mimo to drużyna nie poddała się. Widać było sportową złość, głód wygrywania. Mam nadzieję, że teraz, gdy zawodnicy na nowo odkryli smak zwycięstw będą siebie i nas raczyć nimi jak najdłużej. W następnych meczach poza Zagłębiem Lubin rywalizujemy praktycznie z sąsiadami w tabeli. Końcówka sezonu może być na prawdę interesująca.

Karkonosze Jelenia Góra – AKS Strzegom 4:0 (3:0)

bramki: Lekszycki x2, Woźniczka, Kozołubski

Karkonosze: Wieliczko – Firlej, Siatrak, Cichoń, Denis, Kuźniewski, Poszelężny, Lekszycki, Woźniczka, Kowalski, Kozołubski. Rezerwowi : Engler, Wersocki, Statkowski, Walczak, Pytel, Walaszek.