To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nagrody dla młodych fotografów

Nagrody dla młodych fotografów

Nagrodzeni wczoraj (7.03) laureaci Konkursu Fotografii Mobilnej„Obok mnie” dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat , udowodnili, że telefonem komórkowy można nie tylko utrwalać ciekawe chwile, ale także robić artystyczne, godne zauważenia zdjęcia.

Konkurs zorganizowali po raz piąty Jeleniogórskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Książnica Karkonoska.

- Rodzice robią zdjęcia i ja poszłam ich śladem – mówi Wiktoria Łapińska, laureatka I nagrody w kategorii do 13 lat. Aby zrobić zdjęcie„Narew o świcie”, musiała nie tylko nacisnąć przycisk w telefonie, ale także starannie wybrać porę i kadr.

Judyta Trościńska, która zdobyła I nagrodę w kategorii 14-16 lat za zdjęcie „Szczęście”, pokazała, że telefonem komórkowym można robić zdjęcia poetyckie i wysmakowane.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: do 13 lat i 14-16 lat. Najmłodszym uczestnikiem był 4-letni Maksymilian Jakubiec, który zawzięcie fotografował także podczas uroczystości rozdania nagród.

Do konkursu zgłoszono łącznie 243 prace 55 autorów. Na otwartej 7 marca wystawie w Galerii pod Brązowym Jeleniem JCK znalazło się 97 zdjęć z obu kategorii. 

-W tych pracach widać radość tworzenia, zachwyt i szczerość, wyczucie chwili i zamysł nad kadrem – podkreślała Janina Hobgarska, jedna z jurorek, wiceprezes Jeleniogórskiej Strefy Fotografii. - Obserwując ten konkurs, cieszymy się, że niektórzy uczestnicy startują i są nagradzani po raz kolejny. To: Miro Szymański, Kacper Niedziela, Natalia Piasecka, Marysia Haczela, Dominika Drążek, Ela Dąbrowska – wyliczała Maria Szubart, szefowa Galerii.

Dziękując uczestnikom i ich opiekunom za wspieranie pasji fotografów, Janina Hobgarska podkreśliła, że młodzi ludzie udowadniają dorosłym,  jak za pomocą prostych w obsłudze urządzeń,można pokazać swój świat i wrażliwość. - Mam pewność, że spotkamy się z nimi jeszcze niejeden raz w fotograficznej strefie – dodała.

Pokonkursową wystawę oglądać można w Galerii pod Brązowym Jeleniem Jeleniogórskiego Centrum Kultury do 1 kwietnia.

Nagrodzeni:

Kategoria do 13 lat:

Wiktoria Łapińska -I miejsce

Zuzia Wawrzyniak – II miejsce

Ivo Miro Szymański – III miejsce

Wyróżnienia: Dominik Drążek, Mikołaj Haczela, Julia Tyszkiewicz, Natalia Piasecka, Weronika Rotman, Aleksander Jakubiec, Marysia Haczela

Kategoria 14-16 lat

Judyta Trościńska – I nagroda

Beniamin Jackiewicz – II nagroda

Kacper Niedziela – III nagroda

Wyróżnieni:Oliwier Janiak, Klara Dąbrowska, Filip Drążek, Janina Ślezak, Ela Dąbrowska, Hubert Kostka, Oliwier Popardowski, Dominika Orkowska.

wystawa (1).jpg
wystawa (7).jpg
wystawa (9).jpg
wystawa (14).jpg
wystawa (15).jpg
wystawa (16).jpg
wystawa (17).jpg
wystawa (18).jpg
wystawa (19).jpg
wystawa (20).jpg
wystawa (21).jpg
wystawa (22).jpg
wystawa (23).jpg
wystawa (24).jpg
wystawa (25).jpg
wystawa (26).jpg
wystawa (28).jpg
wystawa (29).jpg
wystawa (30).jpg
wystawa (31).jpg
wystawa (33).jpg
wystawa (34).jpg
wystawa (35).jpg
wystawa (36).jpg
wystawa (37).jpg