To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Konkurs fotograficzny dla młodych. Nagrody czekają!

Konkurs fotograficzny dla młodych. Nagrody czekają!

To już piąta edycja konkursu fotograficznego adresowanego do młodych mieszkańców Dolnego Śląska, którego celem jest prezentacja wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczyw­stość. Aby wziąć udział w walce o cenne nagrody trzeba zarejestrować obraz swojego otoczenie telefonem komórkowym, smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym (kamerą typu GOPRO czy dronem) i przesłać maksymalnie pięć prac o dowolnej tematyce (w formie elektronicznej) wraz z kartami zgłoszenia na adres: konkurs.obokmnie@gmail.com . Termin przyjmowania zgłoszeń mija 17 lutego 2020 r. 

Do konkursu przystąpić mogą dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: do 13. roku życia oraz od 14. do 16. roku życia. W obu przypadkach decyduje data ukończenia 13. lub 16. roku życia w dniu przesłania zdjęć na konkurs.

Czasy cyfryzacji fotografii, dostępnośś i łatwość zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, sprawiają, że dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Pozwala to poznać sposób widzenia młodych ludzi, ich wrażliwość, zainteresowania, a także umiejętności zapisywania swoich obserwacji w kadrach.

Dla młodych autorów fotografii udział w konkursie stanowi znakomitą okazję do poznania się nawzajem oraz porównania własnych sposobów patrzenia na świat.

Zadaniem konkursu jest także wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w fotografowaniu za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Książnica Karkonoska.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są TUTAJ

KOM2020

Konkurs Obok mnie 2020 (2).jpg
OBOK MNIE 2020 - slajder.jpg