To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na finał koncert i „śmieszne filmy”

"80 milionów" Fot. Jarosław Sosiński

Galeria Za Miedzą w Lubomierzu zaprasza w sobotę, 15 września o godz. 17.11 na finał programu OŁTARZ KINA 2012, realizowanego w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych. Koncert na bis zagra Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna. Wieczór zakończy pokaz filmów nagrodzonych Konkursu Śmiesznego Kina Niezależnego ZAWLECZKA 2012.

Finisażowe spotkanie dedykowane twórcom, realizatorom, mecenasom i dobrym duchom tegorocznego festiwalu nie oznacza pożegnania z fotografiami Jarosława Sosińskiego z planu zdjęciowego filmu Waldemara Krzystka „80 milionów”, które wypełniają przestrzeń Galerii Za Miedzą.
Waldemar Krzystek w „80 milionach” opowiada historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, rozgrywających się jesienią 1981 roku w środowisku młodych działaczy Solidarności Regionu Dolny Śląsk.  Jarosław Sosiński okiem fotografa spogląda na opowieść kreowaną na planie filmowym.
„Fotografie Jarosława Sosińskiego nie odkrywają tajemnic warsztatu filmowego. Nie są dokumentalnym zapisem pracy twórców na planie zdjęciowym ani fotograficznym reportażem z powstawania kina. To pełnokrwiste fotosy opowiadające sfilmowaną historię w pojedynczych kadrach” - zaprasza Daniel Antosik gospodarz Galerii Za Miedzą.
Wystawę fotografii Jarosława Sosińskiego z planu zdjęciowego „80 milionów”, przygotowaną specjalnie na lubomierski festiwal, oglądać można w Galerii Za Miedzą do 28 września.