To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na Dzień Dziecka i nie tylko. W weekend zatrzęsienie imprez

Na Dzień Dziecka i nie tylko. W weekend zatrzęsienie imprez

Festyny, loterie z nagrodami, zawody sportowe, pokazy – wszystko, czego dusza zapragnie. Gdzie? W wielu miejscach Jeleniej Góry i w okolicy. W pierwszy czerwcowy weekend aż roi się od propozycji dla dzieci i rodzin.

W sobotę (3 czerwca) przy Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się kolejna edycja festynu pn. „Lato z Jedenastką”. Na imprezę zaproszeni są nie tylko uczniowie szkoły wraz z rodzicami, ale także wszyscy okoliczni mieszkańcy, absolwenci szkoły, a w tym roku – również harcerze. Uczestnicy będą mogli m.in. zobaczyć pokaz spalania tłuszczu zaprezentowany przez Straż Pożarną Jeleniej Góry, wziąć udział w kole fortuny i loterii fantowej, obejrzeć pokaz konny czy zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Dodatkowo Szczep Harcerski „Incendium” działający przy szkole zaprosi wszystkich do swej harcówki i obozowiska rozstawionego na terenie szkoły, a także do udziału w licznych grach i konkursach przeprowadzonych przez harcerzy. Festyn odbędzie się w godzinach 10. - 14.

Wszystkie dzieci nasze są – to hasło festynu rodzinnego, który odbędzie się tego samego dnia przy Szkole Podstawowej nr 8 na jeleniogórskim Zabobrzu. Organizatorzy zapraszają w godzinach 9. - 13. W programie m.in. loteria fantowa, występy taneczne, kiermasz ciast, grill, miasteczko ruchu drogowego itp.
Dobra zabawa zapowiada się także w Cieplicach. Festyn (w godzinach 10. - 14.) organizują Szkoła Podstawowa nr 6 i Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury. Wśród propozycji programowych jest pokaz taneczny braci Jeschke, występ iluzjonisty, jazda konna, warsztaty edukacyjne KPN.
Mało? W sobotę czeka nas także Miejskie Święto Sportu Szkół Licealnych. W ramach tej imprezy m.in. mecze pokazowe męskiej piłki ręcznej (godz. 9. – 10.30, hala sportowa przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze) a także gry i konkursy sportowe, zabawa przy muzyce i... „darmowa grochówka z gara” (w godz. 11. - 14.30, boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, tzw. Budowlance).
Niektóre z opisywanych imprez mają też akcenty charytatywne. Tak jak np. sobotni Bieg Charytatywny dla Wiktorii w Sosnówce (godz. 11. - 14.) na dystansie 4 km. Wiktoria to uczennica miejscowego Gimnazjum Gminnego im. Janusza Korczaka, choruje na chłoniaka. Przebywa obecnie w Przylądku Nadziei gdzie przyjmuje chemioterapię. Dochód z opłaty startowej (dzieci i młodzież – 10 zł, dorośli – minimum 15zł) zostanie przekazany na leczenie nastolatki.
To tylko część tego, co wydarzy się w najbliższy weekend. W sobotę na Placu Ratuszowym wystartuje np. Parada Rowerów, a w Parku Paulinum odbędzie się Maja Włoszczowska MTB Race. Te imprezy zapowiadamy oddzielnie (linki poniżej). 

 

Komentarze (4)

Pokaz spalania tłuszczu? Przez Straż Pożarną? No nie wierzę :D

dzieci to niebo na Ziemi !Chociaz ja bylem bardziej szatankiem

A słyszałeś o jesieni średniowiecza?

SZATANIE !!! co mi tam j e s i e n.Mamy wiosne i czytamy
"sezonowe" ksiazki np."Kamien wegielny..." K.Charamsa