To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Mroźny ogród” Elżbiety Suchcickiej

„Mroźny ogród” Elżbiety Suchcickiej

Galeria Małych Form jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej zaprasza na wystawę Elżbiety Suchcickiej zatytułowaną „Mroźny ogród”. Wernisaż już we wtorek, 6 grudnia 2016, o godz. 17.00.

Wystawa „Mroźny ogród” to zestaw prac na papierze wykonanych z udziałem niskich temperatur. Autorka opracowała technikę utrwalającą ulotne piękno „lodowych roślin” jakie tworzy woda zamarzając w odpowiednich warunkach na płaszczyźnie, zjawisko to można obserwować zimą na szybach okiennych. Inspiracją twórczą dla Elżbiety Suchcickiej jest od lat podgórski krajobraz okolic rodzinnego miasta.
Elżbieta Suchcicka mieszka i pracuje w Lwówku Śl., gdzie się urodziła. Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, gdzie w 1987 roku uzyskała dyplom na Wydziale Architektury.
Poza pracą architekta eksperymentuje twórczo w dziedzinie plastyki, od 1989 prezentuje swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Norwegii. Bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych, miedzy innymi: „a la Jacuard - Tkanina łączy - Textil verbindet” - projekcie odnoszącym się do tradycji tkackich Zagłębia Ruhry, Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (w ramach ESK Essen 2010), a w latach 2015-16 - „WODAjest... WASSERgleich..." - projekcie łączącym miasta- Europejskie Stolice Kultury Essen 2010 i Wrocław 2016, zakończonym w kwietniu tego roku wystawą w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu .
Jej wystawa "Mroźny ogród" prezentowana będzie w Książnicy Karkonoskiej do 31 stycznia 2017 r.

e_suchcicka_e-zaproszenie.png