To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Motorniczy ustrzelił kolejnego pedofila

Motorniczy ustrzelił kolejnego pedofila

Dwudziestopięcioletni mieszkaniec Wojcieszyc podejrzany jest o nakłanianie 13-letniej dziewczynki przy pomocy internetu do czynności seksualnych. Na jego ślad policja trafiła dzięki informacjom przekazanym przez motorniczego z Wrocławia, znanego z tropienia pedofilii.

Mężczyzna podający się za 15-latka nawiązał internetową znajomość przez komunikator GG z 13-latką z Wrocławia. Proponował jej spotkania i przyjazd do Jeleniej Góry na seks.
„Przyjedź do Jeleniej Góry, a ja cie odbiorę samochodem” - zachęcał koleżankę. „Jeśli cie mama nie puści to na znak naszej miłości GG wyślij mi swoje zdjęcie nago” - serwował kolejne propozycje.

- Tą 13-latka jest córką mojej koleżanki z pracy. Gdy zauważyła w komputerze córki podejrzane propozycje, od razu zgłosiła się do mnie – opowiada pan Krzysztof, motorniczy z Wrocławia, który nie raz pomagał już policji w namierzaniu internetowych zboczeńców.

Mężczyzna przejrzał zawartość komputera dziewczynki. Okazało się, że nastolatka podała nieznajomemu także numer swojego telefonu komórkowego i adres. A pedofil wysyłał jej esemesy z propozycjami seksualnymi. Gdy matka nastolatki napisała na GG wiadomość do rzekomego 15-latka i zażądała, by ten natychmiast zostawił córkę w spokoju, kontakt urwał się.

- Udało mi się ustalić, że ten człowiek pisze do dziewczynki z Wojcieszyc. O wszystkim powiadomiłem od razu Komendę Główną Policji i Komendę Wojewódzką we Wrocławiu. Reakcja policji była natychmiastowa. Z tego, co wiem, to od 16 stycznia gość był już pod obserwacją – dodaje „internetowy szeryf”.

Dzięki pomocy pana Krzysztofa policji z Lublina udało się ponad trzy lata temu złapać doktoranta z KUL-u, u którego policja znalazła kilkadziesiąt płyt z twardą pornografią dziecięcą. Pan Krzysztof pomagał też w innych sprawach. Japońska telewizja zrobiła nawet program o „internetowym szeryfie”.

25-latkowi z Wojcieszyc grozi do 12 lat więzienia. Policja zabezpieczyła jego komputer i telefon komórkowy. Biegły bada jego zawartość. Mężczyzna nie został tymczasowo aresztowany, bo – zdaniem prokuratury – nie było ku temu przesłanek. Został objęty dozorem policyjnym.

fot. KMP JG
fot. KMP JG
Motorniczy ustrzelił kolejnego pedofila
Motorniczy ustrzelił kolejnego pedofila

Komentarze (16)

Aresztować od razu!!! co z tego że go namierzyli jesli on czuje sie bezkarny mając tylko dozór policyjny, kary powinny być dużo bardziej surowe!!!

z ciebie taki informatyk jak z koziej D... trabka , prawdziwy informatyk nie napisał by takich bredni jak ty , człowieku pomyśl głową a nie dołem , nie wolno robić prowokacji , prowokacja jest karalna , i skonczyłem bo z pisarczykami nie wdaję się w dyskusje ,
PS: jak już jesteś taki informatyk to chociaż kup sobie orginanego widowsa , człowieczu , a nie na piracie jedziesz .

Może i nie aresztowała i dzięki bogu, bo nie wiadomo jak przedstawiła się córka, bo pedofilem zazywa się człowieka gdzie córeczki piszą że mają 17 lat i wezmą do buzi za maryhuane a okazuje się że mają po 13.Realia odbiegają od rzeczywistości i to sąd oceni czy był świadomy czy nie- a wiadomo że odwaga przez internet pomaga spełnić swoje zachcianki

Jaki ty dziwak jestes!! Windows? Taki info z Ciebie że puściły mi zwieracze-
Pracuje na GNU/Debian a wiesz co to jest? Szukaj dalej ..
:lol: :lol: :lol:

Ps, niech nie rozwala mnie strażnik z wrocławia bo jego metody są żadne- jestem informatykiem i takie brednie pisane o nim świadczą o głupocie jeleniogórskiej Policji....Facet siedzi na chacie i sam podaje się za 13 letnią dziewczynkę a potem powiadamia police że jest ktoś podejrzany bo ma jego IP które zdobyć potrafi 15 letnie dziecko i ustalić za pomocą strony skąd kto jest..Co za frajer....

wystarczy zagladnac na niektore czaty o tematyce erotycznej zeby zobaczy ze sa tak nicki osob ponizej 15 roku zycia, ktore same wprostu proponuje..moze niech rodzice bardziej kontroluj dzieci, rozmawiaj z nimi a nie kupia komputer podlacz internet zainstaluja program antywirusowy i sa przekonani ze wszystko ok i ze dziecko bedzie korzystalo z internetu tylko po to zeby czegos sie nauczyc

Kastrować :evil:

W artykule jest napisane,że biegły bada zawartość komputera podejrzanego.Jeśli okaże się,że jest winny pedofilii to od razu KASTRACJA! :angry: :angry:

Jaki ty dziwak jestes!! Windows? Taki info z Ciebie że puściły mi zwieracze- Pracuje na GNU/Debian a wiesz co to jest? Szukaj dalej .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szkoda gadać...znów PEDOFIL...i znów Wojcieszyce... :0 ja się zawczne bać z domu wychodzic... :dry: a policja spi...;/

powinni mu dać dożywocie :):):);)my się już boimy z domu wychodzić jak to słyszymy nio tio pa papatki :):):)

ja jaki to dureń jak on ma na imię ????? :) :) :) :) :) :) :) :) :*:*

Ten motorniczy to pedofil i to on powinien być pod dozorem-udaje "obrońcę uciśnionych",a tak naprawdę sam koresponduje z nieletnimi i ich szuka dobitnie."Walker"-Strażnik Teksasu się znalazł-to co on robi to jest karalne.

Napisałes ze zlapanie takiego gada to przestepstwo , chyba cie lekarz opuscil , czlowieku chcialbys aby taki czlowiek skrzywdzil ci dziecko , do paki to on trafi bo swiadomie majac 25 lat podawal sie za 15 latka , corka kolezanki pisala mu daj mnie spokuj ja mam 13 lat , to wie ten czlowiek w co sam sie wpakowal , za namawianie do seksu nieletnich dostaje sie 12 lat , i bardzo dobrze mam nadzieje ze w wiezieniu dadza mu popalic

a ja słyszałem ze to krzysiekWR sie za niego podawal :O