To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mniej kuracjuszy, mniej pieniędzy

Fot. Uzdrowisko Cieplice

Uzdrowiska ledwie zaczęły wychodzić z kryzysu po wiosennym zamknięciu, a znowu muszą zamykać swoje ośrodki przed kuracjuszami i pacjentami. ZUS wstrzymał od 24 października wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych. W Uzdrowisku Cieplice boją się o przyszłość.

"Jeśli ktoś posiada zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS, którą miał rozpocząć od 24 października 2020 roku i później, prosimy o pozostanie w domu. Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie można zrealizować w późniejszym terminie. Turnusy rehabilitacyjne, które rozpoczęły się przed 24 października 2020 r. mogą być kontynuowane. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu, który mamy na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację" – poinformowała Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

 Wyjazdy zostały wstrzymane na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

- W związku z rozporządzeniem nie wykonujemy usług w zakresie leczenia uzdrowiskowego. Jest jedno zastrzeżenie, że turnusy, które rozpoczęły się przed 23 października można dokończyć leczenie. Na listopad zostanie 27 osób, które rozpoczęły leczenie sanatoryjne – mówi Roman Jałako, wiceprezes ds medycznych Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. Nieco inaczej wygląda sytuacja odnośnie pacjentów ze skierowaniami na rehabilitację leczniczą. Ich leczenie jest również wstrzymane, chyba, że zaprzestanie rehabilitacji oznaczałoby pogorszenie stanu zdrowia. Można się więc spodziewać, że tego typu leczenie w mniejszym zakresie będzie prowadzone.

 

- We wrześniu wróciliśmy do skali działania zbliżonej do naszych planów sprzed pandemii. Teraz sytuacja znowu się komplikuje. Zarząd szuka możliwości uzyskania pomocy z rozmaitych źródeł, „tarcz”. Prawdopodobnie będziemy mogli liczyć na środki z NFZ, który będzie nam płacił za pacjentów, którzy z powodu pandemii nie dojechali do nas, a których przyjmiemy w przyszłości - mówi wiceprezes Jałako. W spółce nie przewiduje się zwolnień w związku z kryzysową sytuacją. 

Komentarze (8)

za to Senioralia mieliśmy i pieczenie ziemniaczka. Wyśmialiśmy maseczki i ostrzeżenia. I teraz mamy. Tzn nie mamy. Prezydent miasta przy kilkuset zakażeniach w skali kraju paradował wiosną przed kamerą w przyłbicy i rękawiczkach - a przy ponad 1000 przypadków dziennie jesienią bez maseczki lazł między seniorów. Na miejscu Uzdrowiska pozwałbym władze miasta za bezmyślność.

Na Święta wszystkie Hotele i pensjonaty Zamknięte!!! W tym roku w Listopadzie kupujcie Choinki!!! Rozwalą Turystykę w Regionie..

Rychu, kto rozwala turystykę w Regionie?
Chyba to co rozwala turystykę na całym świecie...

Dziwne,że wyszynku nie zlikwidowali na stacjach paliw.

W Świeradowie Zdrój nie widziałem ani jednego Niemca kuracjusza.

I bardzo dobrze. Teraz Niemiec nie tylko nie będzie pluł nam w twarz, ale też nie będzie chodził po naszej polskiej (od jakiegoś czasu) ziemi. Z tą utraconą kasą to gruba przesada. Przecież prezes NBP powiedział wyraźnie, że z kasą nie ma żadnego problemu, zwłaszcza gotówką i jego bank ma jej dla rządu każą ilość. Tak, że proszę tu nie siać złej propagandy, a Niemcy to powinni płacić za sam zamiar przyjazdu na swe dawne tereny.

http Proponuje wysłuchać