To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Młoda Polska w filharmonii

Młoda Polska w filharmonii

Świeżo i bogato zabrzmiała na piątkowym koncercie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzona przez młodego dyrygenta Szymona Makowskiego.

Solistą pierwszego, październikowego koncertu Festiwalu Młoda Polska im. Ludomira Różyckiego był pianista ze Lwowa Sierhiy Hryhorenko.
Wysłuchaliśmy II Koncertu fortepianowego Ludomira Różyckiego oraz utworów Fontanny rzymskie, Pinie rzymskie i Uroczystości rzymskie Ottorino Respighi'ego.

Kolej koncert a właściwie spektakl słowno - muzyczny "Piosenka przypomni ci" już jutro (niedziela 9 października) o godz. 17.00. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze, soliści i chór PSM II st. w Jeleniej Górze, przygotowane i prowadzone przez Aleksandrę Lemiszkę i Martę Mokrzycką-Myrlak oraz pianiści: Zofia Stachewicz i Artur Rulewski.
Program wypełnią wiersze poetów polskich i popularne piosenki XX.lecia międzywojennego. Całość muzycznie zinstrumentował, zaaranżował i orkiestrę poprowadzi Sławomir Kupczak.
Organizatorzy Festiwalu Młoda Polska zapraszają także na konferencje poświęcona twórczości patrona wydarzenia oraz podobieństw dziel kompozytorów nurtu Młodej Polski i muzyki XXI wieku. Spotkanie odbędzie się w środę 12 października o godz. 16.00 w PSM im. Moniuszki w Jeleniej Górze.

mpf_jj (1).jpg
mpf_jj (2).jpg
mpf_jj (3).jpg
mpf_jj (4).jpg
mpf_jj (5).jpg
mpf_jj (6).jpg
mpf_jj (7).jpg
mpf_jj (8).jpg
mpf_jj (9).jpg

Komentarze (1)

te ceny biletów odstraszają największych melomanów. Rodzina 4-o osobowa nie ma szans na obcowanie ze sztuką. Bilety sa stanowczo za drogie