Mistrzowskie podium lekkoatletów Osy

Wychowankowie zgorzeleckiego klubu udanie startowali w Legnicy w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików i w Mityngu Lekkoatletycznym w Żarach. W pierwszych zawodach zawodnicy i zawodniczki Osy dziewięć razy stawali na podium. W drugich zawodach sztafeta juniorów młodszych: Jakub Węgrzyn, Filip Kordasiewicz, Szymon Rojszczyk i Wiktor Gruzd (na zdjęciu), wygrała bieg 4 x 100 metrów wynikiem 43,96 sekundy i została liderem list krajowych.

Na legnickim stadionie tytuł mistrza Dolnego Śląska w skoku o tyczce (250 cm), wywalczył Kacper Wojtuś. W tej samej konkurencji wicemistrzostwo zdobyli Aleksandra Anyszczy (210 cm) i Mateusz Jazienicki (220 cm). Srebrny medal po konkursie rzutu dyskiem (wynik 48.05 m), odebrał Oliwier Przybylski.

Na „brązowym” stopniu podium stanęli Wiktoria Lip w rzucie oszczepem, Wiktoria Kozłowska w chodzie na 3 km, Radosław Mrok w biegu na 110 m ppł., Patryk Liniewicz w skoku wzwyż i sztafeta chłopców 4 x 100 m w składzie Radosław Mrok, Piotr Rydarowicz, Patryk Sulewski i Mateusz Kamiński.

- Były miłe zgorzeleckie akcenty z udziałem naszych dwóch lekkoatletek – podkreśla znany działacz Józef Marcinów. - Wiktorię Kozłowską udekorował prezydent Legnicy od 17 lat, Tadeusz Krzakowski. To były zawodnik Osy z rekordem życiowym 188 cm w skoku wzwyż. Ola Anyszczy odebrała srebrny medal z rąk byłego koszykarza Turowa, Radosława Czerniaka, którego córka Zuzanna wygrała swoją konkurencję.