To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mieszkania na kocią łapę

Mieszkania na kocią łapę

- Zapłaciliśmy za mieszkania, a do dzisiaj nie jesteśmy ich właścicielami - denerwują się mieszkańcy budynku przy ul. Kadetów 5 w Jeleniej Górze. Pięćdziesiąt rodzin czeka na akty własności, które powinni mieć już od kilku miesięcy. - Dewelopera nie ma pod wskazanym adresem, a pośrednik nie odbiera telefonu - mówią ludzie. - Sprawa zostanie załatwiona w najbliższym czasie - zapewnił nas Teodor Madela, przedstawiciel inwestora.

- Zapłaciłam za mieszkanie prawie 200 tysięcy złotych, ale do tej pory nie mam aktu własności - mówi Izabela Bartczak, jedna z mieszkanek.

Jak mówi, podczas podpisywania umowy przedwstępnej przedstawiciel inwestora zapewniał ją, że załatwi wszystko do końca 2007 roku. - I na tym się skończyło - mówi pani Izabela. - W umowie przedwstępnej jest termin ostateczny podpisania umowy do końca lipca 2008 roku. Ten termin także nie został dotrzymany.

Chodzi o malowniczo położony pokoszarowy budynek przy ul. Kadetów 5 w Jeleniej Górze. Inwestorem jest firma Karep z Wrocławia, a w sprzedaży mieszkań pośredniczy jeleniogórski Indom.

Jak mówią ludzie, prezes Indomu Teodor Madela ich unika. - Dzwoniłam ze 300 razy do biura firmy i na komórkę prezesa. Bezskutecznie - mówi Małgorzata Kułakowska. - W biurze osobiście byłam ze 30 razy. Albo prezesa nie było, albo mówił, że nie ma czasu i że wszystko załatwi.

- Jak chciałem zapłacić pienądze, to prezes Madela znalazł dla mnie czas - mówi Marcin Chlebosz. - Umówiliśmy sie ok. godz. 20 w jego biurze i czekał na mnie. Ale jak chcemy coś załatwić, zgłosić usterki, to go nie ma.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 43/2008

 

W budynku są niezabezpieczone balkony. Fot. rob
Mieszkania na kocią łapę

Komentarze (2)

KUPIŁAM MIESZKANIE NA WOJSKA POLSKIEGO OD PANA MADELI JAK WPŁACAŁAM PIENIĄDZE ZAWSZE BYŁ OBECNY W BIURZE, PO WPŁACIE WSZYSTKICH TRANSZ JAK ZACZEŁY SIĘ PROBLEMY PAN MADELA ZNIKNĄŁ A PRACOWNICY MOGĄ TYLKO PRZEKAZAĆ INFORMACJE. BRAK KONTAKTU TELEFONICZNEGO. BRAKUJĘ RÓWNIEŻ OPINI KOMINIARSKIEJ KTÓRA POZWOLI MI ZAŁOŻYĆ OGRZEWANIE GAZOWE A ZIMA TUŻ TUŻ.

regulamin złamany