To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Memoriał Biegowy Piotra Schmidla

Memoriał Biegowy Piotra Schmidla

W środę, 11 listopada z inicjatywy pracowników Uzdrowiska Cieplice, dla uczczenia ich przyjaciela, który kochał sport, zostanie rozegrany bieg na dystansie 5 km. Start do memoriałowej rywalizacji o godzinie 11 obok zajezdni MZK w Jeleniej Górze przy ulicy Wolności. Meta i dekoracja zawodników w cieplickim Parku Zdrojowym.

Z biura zawodów na Placu Piastowskim na miejsce startu w godzinach 10.00 - 10.30 będzie zorganizowany bezpłatny transport biegaczy autobusami MZK. Memoriał zmarłego w ubiegłym roku Piotra Schmidla został wpisany w program II Biegu Niepodległości. Na Placu Ratuszowym o godz. 10.45 przed startem do biegu na 10 km oraz przed zajezdną MZK przed startem na „piątkę” fizjoterapeuci z cieplickiego Uzdrowiska przeprowadzą rozgrzewkę. 

Aby wziąć udział w memoriałowym biegu należy wypełnić elektroniczną kartę zgłoszeniową na stronie organizatora https://online.datasport.pl/zapisy/portal/form/?zawody=1920. Termin zgłoszeń on-line mija 9 listopada. Ustalono limit 400 zawodników. Zgłoszenie będzie ważne dopiero po wniesieniu opłaty startowej. Z wpisowego zwolniona jest reprezentacja Polskiej Grupy Uzdrowisk. Pełny regulamin biegu na stronie:http://www.superbieg.pl/index.php?page=regulamin-biegu-3.

Ma Memoriał Piotra Schmidla przygotowano specjalne pamiątkowe koszulki dla każdego uczestnika biegu. W godzinach 11.00 – 14.00 w namiotach zostanie zorganizowane „Miasteczko Zdrowia PGU” z urządzeniami do badania tkanki tłuszczowo – mięśniowej i platformą stabilometryczną wraz z konsultacją fizjoterapeutyczną. Będą zabiegi na oczy i pokaz uzdrowiskowego fitnessu. 

Komentarze (2)

Piotrek, wspaniały człowiek, tak szkoda p, że go nie ma....

Piotrek, wspaniały człowiek, tak szkoda p, że go nie ma....