To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Już wkrótce II Bieg Niepodległości

Już wkrótce II Bieg Niepodległości

Około pół tysiąca osób wystartuje w II Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w Jeleniej Górze. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: na 10 km (z atestem) oraz na 5 km.

Krótszy dystans jest zarazem 1. Memoriałem ku pamięci Piotra Schmidla aktywnego sportowca, działacza sportowego i człowieka, który w pełni angażował się w akcje charytatywne, a który zmarł po ciężkiej chorobie w 2014 roku.

Zawodnicy biegu na 10 km wyruszą spod budynku jeleniogórskiego magistratu przez ul. 1 Maja, Wojska Polskiego i Wolności w kierunku uzdrowiska Cieplice, by zameldować się na mecie zlokalizowanej w Parku Zdrojowym.
Zawodnicy biegu na 5 km zaczną swój start na wysokości zajezdni MZK Jelenia Góra przy ulicy Wolności.
Każdy uczestnik który zgłosił się, otrzyma pamiątkową koszulkę II. Biegu Niepodległości, a na mecie medal za ukończenie biegu, ciepły posiłek oraz imienny dyplom z uzyskanym wynikiem.
Ponadto w Parku Zdrojowym w Cieplicach Polska Grupa Uzdrowiskowa przygotuje „Miasteczko Zdrowia”, w którym czekać będzie na zawodników moc atrakcji m.in.: urządzenie do badania tkanki mięśniowo-tłuszczowej, zabiegi na oczy, platforma stabilometryczna wraz konsultacją fizjoterapeutyczną, pokaz uzdrowiskowego fitness.

 

Komentarze (2)

Towarzyszy na liste nie wpisywac. Oni pobiegna w rocznice rewolucji bolszewickiej.

O, proszę, 2-ch bolszewików się już znalazło!