To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Melanż twórczych osobowości

Melanż twórczych osobowości

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę autorską „Melanż” Moniki Rubaniuk i Jerzego Zajączkowskiego - małżeństwa artystów, absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, które łączy także wspólna pasja tworzenia. Wernisaż w czwartek, 15 marca 2018 r., o godzinie 16.00. Ekspozycja czynna będzie do 22 kwietnia 2018 r.

Będzie to pierwsza w Jeleniej Górze wystawa malarstwa Jerzego Zajączkowskiego, który tworzy różnobarwne mozaiki przy pomocy wielowarstwowych, nakładających się punktów. Jego obrazy przybierają formy geometryczne i tworzą niepowtarzalne wrażenia estetyczne. Monika Rubaniuk zaprezentuje instalacje i rzeźby szklane, które charakteryzują biomorficzne kształty złożone z multiplikowanych kawałków szkła. Będzie to prawdziwy melanż osobowości twórczych, które połączy wspólna prezentacja prac.
Jerzy Zajączkowski – urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1997 roku, w Pracowni Rzeźby prof. Alojzego Gryta. W latach 2002-2007 studiował malarstwo w pracowni prof. Seana Scully na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Do tej pory wziął udział w 11 wystawach indywidualnych i 15 zbiorowych, w Polsce i Niemczech.
Monika Rubaniuk - urodziła się w 1972 r we Wrocławiu. Ukończyła studia w PWSSP we Wrocławiu, na Wydziale Ceramiki i Szkła, w pracowni prof. Zbigniewa Horbowego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1996 r. W latach 1996-2001 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz Stypendium Rządu Greckiego. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.