To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mecze piłkarskiej rundy wiosennej przełożone

Mecze piłkarskiej rundy wiosennej przełożone

W najbliższy weekend, 14 i 15 marca 2020 r., piłkarze z klubów IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej i z jeleniogórskiej klasy okręgowej nie zagrają o ligowe punkty. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przesunięciu daty rozpoczęcia rundy wiosennej (rewanżowej) o dwa tygodnie. 

- Najwcześniej kibice regionalnego futbolu osiem spotkań IV ligi i siedem okręgówki obejrzą 28 i 29 marca. Przełożono też mecze w trzech grupach jeleniogórskiej A klasy i w trzech grupach B klasy zaplanowane 21 i 22 marca oraz jednej grupy B klasy z 29 marca. Również w sobotę i w niedzielę, 21 i 22 marca, na ligowe boiska nie wybiegną wszystkie lokalne drużyny młodzieżowe począwszy od młodzików po zespoły juniorów starszych. Póki co, nie wiadomo, czy odbędą się półfinałowe mecze piłkarskiego Pucharu Polski zaplanowane na środowe popołudnie, 1 kwietnia. Przełożenie ze względów bezpieczeństwa (zagrożenie koronawirusem) terminów wszystkich meczów ligowych na Dolnym Śląsku to bardzo dobra, rozsądna decyzja – mówi kierownik biura Podokręgu Jelenia Góra DZPN we Wrocławiu Kamil Wieliczko.

Wiosną w każdej piłkarskiej lidze i klasie muszą być rozegrane wszystkie mecze. Runda nie może być skrócona. Najczarniejszy scenariusz to anulowanie piłkarskiego sezonu 2019/2020. Zaskoczeniem są informacje o planowanym rozegraniu w najbliższy weekend, 14 i 15 marca, piętnastu meczów sparingowych w różnych miejscowościach regionu jeleniogórskiego. Ekspert dr Mateusz Dróżdż z DZPN wyjaśnił, że klub będący organizatorem meczu odpowiada za jego uczestników, niezależnie od tego, czy dane wydarzenie jest imprezą masową czy też nie. W przypadku zarażenia koronawirusem któregoś z zawodników lub kibiców klub może być pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej.